20 tysięcy złotych poszybuje do organizacji pozarządowych z powiatu białobrzeskiego! Konkurs „100-lecie Niepodległej Polski” ROZSTRZYGNIĘTY.

OPUBLIKOWANO: 30 sierpnia 2018

Organizacje pozarządowe z powiatu białobrzeskiego mogły się ubiegać o dofinansowanie działań związanych z upamiętnieniem 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs zorganizowała nasza Fundacja „Koalicja dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej w ramach projektu „GPS III Sektora- profesjonalna nawigacja w BCO” dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

W trakcie naboru wpłynęło do nas 10 wniosków od organizacji pozarządowych. W dn. 29 sierpnia odbyła się komisja oceniająca wnioski. 6 osobowa komisja grantowa w skład, której wchodzili przedstawiciele gmin oraz naszej Fundacji, przyznała 9 dotacji na łączną kwotę 20 tysięcy złotych. Cieszymy się, że udało się dofinansować więcej wniosków niż zakładaliśmy w ogłoszeniu o konkursie.

W ramach Konkursu „100-lecie Niepodległej Polski” dofinansowania dostały najwyżej ocenione wnioski:
1. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Radzanowskiej, projekt „100 harcerzy na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.” w kwocie 2 500 zł
2. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wyśmierzyckiej, projekt „Ścieżkami historii” w kwocie 2305 zł
3. Oddział Białobrzeski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, projekt „Tadeusz Brodziak- nasz lokalny bohater” w kwocie 1107 zł
4. Stowarzyszenie Stromiecczyzna, projekt „Opowiedz nam, moja Ojczyzno…” w kwocie 2 400 zł
5. Ochotnicza Straż Pożarna w Górach, projekt „Dumni niepodlegli!” w kwocie 2 300 zł
6. Stowarzyszenie Jedynka KEN, projekt „Poczta niepodległościowa. Życzenia dla Polski.” w kwocie 2 330 zł
7. Stowarzyszenie „Kobiety dla Starej Błotnicy”, projekt „Uczcijmy naszą Niepodległość” w kwocie 2 500 zł
8. Stowarzyszenie „Razem dla dzieci”, projekt „Jesteśmy patriotami” w kwocie 2 058 zł
9. Stowarzyszenie Kokarda, projekt „Stąd wyrastamy dla Polski” w kwocie 2500 zł
Z powodu wyczerpania się alokacji przeznaczonej na konkurs dofinansowania nie otrzymało Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne na projekt pn.: „Orły dla Niepodległej”.
Wszystkim organizacjom, które złożyły wnioski w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy świetnych pomysłów! Gratulujemy zwycięzcom! Wszyscy grantobiorcy otrzymają informacje na mail’a podanego we wniosku.
Życzymy udanej realizacji projektów i kolejnych świetnych pomysłów
Zarząd Fundacji „Koalicja dla Młodych”
Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej