OPUBLIKOWANO: 08 grudnia 2021
Inicjatywa BIAŁOBRZESKIE FORUM MAŁEGO BIZNESU wspierana przez Fundację Koalicja Dla Młodych i dofinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego dała początek rozbudowy sieci współpracy lokalnych przedsiębiorców.
W ramach działań Forum odbyła się seria spotkań przedstawicieli lokalnego biznesu. Doszło do wymiany obserwacji, pomysłów i dyskusji o najważniejszych problemach. Uczestnicy Białobrzeskiego Forum Małego Biznesu postawili nie tylko na swój rozwój, ale także na edukację i dzielenie się doświadczeniem z innymi. Zorganizowane zostały wykłady z ekspertem z zakresu założeń Nowego Ładu, a form prowadzenia działalności gospodarczej oraz na temat pozyskiwania środków z funduszy zewnętrznych. Spotkania tej nieformalnej grupy szybko pokazały, iż jest to inicjatywa potrzebna w naszym regionie. Przedsiębiorcy odczuwają potrzebę spotkań i wymiany doświadczeń, chętni są do tworzenia sieci współpracy i edukowania innych. W ramach Białobrzeskiego Forum Małego Biznesu narodził się pomysł stworzenia organu doradczego dla zainteresowanych tworzeniem swojego biznesu, chcących poznać kulisy prowadzenia własnej działalności i zasad panujących na lokalnym rynku. To ważne abyśmy nie tylko chcieli, ale także potrafili uczyć się od siebie nawzajem i inspirowali się do działania.
Spotkania Forum pokazały, że teoretycznie różne branże, mają ze sobą wiele wspólnego i mogą od siebie czerpać i wspierać się. W Białobrzeskim Forum Małego Biznesu są architekci, tancerze, branża IT, branża budowlana…i wszyscy potrafią dać wiele od siebie.
Mały biznes jest częścią naszej małej ojczyzny, ma wpływ na jej rozwój i na to jak nam wszystkim się tutaj żyje. To aby tu gdzie żyjemy było nam dobrze jest ideą przyświecającą naszej Fundacji, dlatego tym bardziej chętnie wspieramy działania Forum Małego Biznesu i wszystkie inicjatywy obywatelskie dążące do rozwoju i poprawy warunków życia. Liczymy na kolejne działania Forum i trzymamy kciuki.