Bieg dla Polski i Europy

OPUBLIKOWANO: 17 lipca 2019

Na placu przed budynkiem Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rogolinie w piękny pogodny dzień, odbyła się  impreza pod hasłem „Bieg dla Polski i Europy”. Impreza promowała zdrowy styl życia i była skierowana do mieszkańców Gminy Radzanów. Była również okazją do upamiętnienia 30. Rocznicy wolnych wyborów w Polsce i 15 Rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Bieg zorganizowany był w kategoriach wiekowych . Pierwsi startowali najmłodsi, czyli dzieci w wieku 3-6 lat (kategoria Skrzaty). Następnie biegły dzieci z klas I-III (kategoria Maluch), a niedługo po nich dzieci z klas IV-V (kategoria Młodzik). W dalszej kolejności  biegła młodzież z klas VI-VII (kategoria Juniorzy Młodsi)  i  Juniorzy, czyli młodzież z klas VIII i klas III. Gimnazjum. W kategorii Dorośli wystartowała liczna grupa nauczycieli i rodziców. Mimo upalnej pogody chętnych do wysiłku fizycznego nie brakowało. Ci którzy ukończyli swoją trasę najszybciej, stanęli na podium i otrzymali statuetki wręczone przez panią Edytę Sztyler Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rogolinie i panią Magdalenę Leśnowolską Sekretarz Gminy Radzanów. Wszyscy, którzy ukończyli „Bieg dla Polski i Europy” zostali uhonorowani okolicznościowym medalem.

Na szkolnym placu zostały utworzone wystawy poświęcone krajom Unii Europejskiej. Harcerze z 1 Drużyny Harcerskiej Ziemi Radzanowskiej im. ppor. Stanisława Pruszkowskiego prowadzili stoisko historyczne,  a wraz z Gromadą  Zuchową „Tropiciele Przygód” zorganizowali naukę pląsów harcerskich.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się Stoisko  Szkolnego Koła Wolontariatu,  przy którym rozdawano ulotki na temat profilaktyki uzależnień i promujące zdrowy styl życia. Przy każdym stoisku zachęcano do udziału w quizach i w  konkursach.

Bieg, towarzyszące mu konkursy i wystawy były zorganizowane w ramach realizacji projektu „Bądźmy aktywni dla Polski i Europy”. Projekt otrzymał wsparcie Programu Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i „Koalicję dla Młodych”- Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

W „Biegu dla Polski i Europy” najszybsi byli:

KATEGORIA SKRZATY

1. Tomasz Budzik