BUNT MASZYN ZAŻEGNANY

OPUBLIKOWANO: 28 lipca 2021

Ludzie są dla nas na pierwszym miejscu, ale i bez maszyn nie potrafimy funkcjonować.

Jednym z takich urządzeń jest nasza kserokopiarka. Przez około rok nasze fundacyjne ksero było zepsute. Problemy z kopiowaniem, zacinające się kartki, ciągła irytacja, marnowanie papieru i czasu, coś na co nie możemy sobie pozwolić, a jednocześnie nie mieliśmy funduszy aby to zmienić.

Teraz się udało. Otrzymaliśmy pieniądze na naprawę w ramach wsparcia doraźnego Programu Rozwój Organizacji Obywatelskich od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Przed awarią, z naszego ksero korzystały wszystkie organizacje społeczne działające w regionie. Nie ukrywamy, że to duży problem, prowadzenie fundacji wiąże się z pełną dokumentacją, a i pomaganie mniejszym organizacjom, bez dostępu do swojego ksero czy drukarki, jest dla nas bardzo istotne. Czujemy się odpowiedzialni za inne organizacje i stowarzyszenia w naszym regionie. Dlatego właśnie kserokopiarkę uważamy za wyjątkowo ważnego pracownika Fundacji.

Dzięki uzyskanym funduszom mogliśmy zlecić przegląd, naprawę i doprowadzić do stanu, w którym kopiarka działa prawidłowo. Teraz wszystkie organizacje mogą ponownie nieodpłatnie korzystać z ksero, drukować i kopiować wszystko co potrzebne jest im do pracy i promocji. Takich organizacji mamy aktualnie w bazie ponad 80. Bardzo się cieszymy, to o jeden kłopot mniej, na drodze do tego aby tu gdzie żyjemy było nam dobrze.