Dzień Rodzinki

OPUBLIKOWANO: 29 lipca 2019

Gospodyń Wiejskich Czilibabki z Kozłowa z gminy Radzanów zorganizowało „Dzień Rodzinki”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Integracja i aktywność alternatywą dla uzależnień” prowadzonego przez nasze Koło, współfinansowanego z Programu Działaj Lokalnie 2019.

Przyświecał nam cel

Impreza miała na celu integrację lokalnej społeczności wsi Kozłów oraz zachęcenie mieszkańców do rezygnacji z uzależnień na rzecz aktywności.

„Dzień Rodzinki” odbył się w miejscowości Kozłów, w której mieszkamy, żyjemy i działamy. Nasza impreza została zorganizowana na działce jednej z naszych członkiń. Do dyspozycji miałyśmy dużą łąkę ze stawem, na której przygotowałyśmy stoły dla naszych gości, namiot z poczęstunkiem, miejsce na ognisko i grilla a także plac do gier i zabaw dla najmłodszych.
W imprezie wzięło udział 65 osób. Na Nasze zaproszenie odpowiedzieli: przedstawiciele Gminy Radzanów: wójt Pan Sławomir Kruśliński i skarbnik Pani Alicja Sulej, proboszcz Parafii Bukówno Ksiądz Piotr Giemza i koordynator programu „Działaj Lokalnie” Pani Bożena Nowakowska. Największą radością było dla nas jednak duże zainteresowanie imprezą ze strony mieszkańców naszej miejscowości – odwiedziły nas całe rodziny z dziećmi.

Atrakcji co niemiara

Nasze KGW zadbało o to, by każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Przygotowałyśmy atrakcje zarówno dla dzieci i dorosłych angażując całe nasze rodziny a także wykorzystując nasze ukryte talenty. Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowane zostało ognisko z kiełbaskami a także grill ,na którym przygotowywałyśmy grillowane warzywa i skrzydełka z kurczaka. Można było również posmakować chleba ze smalcem oraz własnej roboty ogórków małosolnych a także innych przekąsek. Fani słodkości mogli natomiast posmakować pysznych ciast i ciasteczek domowego wypieku.

Zabawy Milusińskich

Nasze KGW zadbało również o najmłodszą część naszej społeczności. Wszystkie dzieci mogły pochwalić się swoimi talentami w konkursie plastycznym rysując na dowolny temat. Każde z nich otrzymało w nagrodę słodki upominek a także odblaskowe gadżety z logiem „Działaj Lokalnie”. Dzięki nim dzieci nie tylko będą bezpieczniejsze na drodze ale również były bardziej widoczne na naszej imprezie po zmroku. Oprócz konkursu plastycznego dla najmłodszych przygotowałyśmy również duże bańki mydlane. Jak się okazało była to również świetna atrakcja dla dorosłej części naszej społeczności, która chętnie próbowała swoich sił. Jedna z nas pokazała natomiast swoje umiejętności w modelowaniu balonów.

Tańcz nie żałuj podłogi

Zadbałyśmy również o oprawę muzyczną naszego spotkania. Spędzony czas umilał mąż jednej z nas grający na akordeonie. Wszyscy wspólnie mogliśmy pośpiewać i pobawić się zarówno przy utworach ludowych jak i muzyce współczesnej. Muzyka poruszała nie tylko nasze serca ale również i nogi, dlatego też tańcom i zabawie nie było końca.

„Dzień Rodzinki” zakończył się o 3:00. Wszyscy obecni zgodnie stwierdzili, że takich spotkań łączących wszystkich mieszkańców Naszej wsi powinno być więcej.
Dzięki prowadzonemu przez nas projektowi mogliśmy spotkać się z mieszkańcami naszej miejscowości. „Dzień Rodzinki” był świetną okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń i poglądów. Dzięki tej imprezie mieszkańcy wsi mogli lepiej poznać nasze Koło, spróbować naszych popisów kulinarnych i spędzić z Nami miło czas. Usłyszałyśmy wiele słów pochwały naszych działań. Wszyscy byli zadowoleni faktem, że nikt z obecnych nie mógł się nudzić i każdy mógł znaleźć jakąś atrakcję dla siebie. Jest to dla nas dowód na to, że naprawdę warto „Działać Lokalnie” i to działanie ma sens.