DZIAŁAJ LOKALNIE FINANSUJE KREATYWNE POMYSŁY.

OPUBLIKOWANO: 19 maja 2022

Jako Ośrodek Działaj Lokalnie, już po raz kolejny wystartowaliśmy z konkursem grantowym. To wsparcie dla Was, lokalnych organizacji i potrzeb społeczności. Rekordowa kwota 90000 złotych przeznaczona na integrację i rozwój. W tym roku także nowa koordynatorka programu, której zadaliśmy kilka pytań.

28 kwietnia 2022 roku rozpoczęliśmy nową edycję programu Działaj Lokalnie, którego celem jest wsparcie lokalnych inicjatyw i zaangażowanie społeczności w rozwój swojego sąsiedztwa. Najlepsze zrozumienie problemów i potrzeb lokalnych mają lokalne społeczności i organizacje wśród nich działające, dlatego to właśnie do nich skierowana jest nasza pomoc i zaproszenie do wspólnej pracy. Tegoroczna edycja programu jest wyjątkowa z kilku względów. Po pierwsze przeznaczymy najwyższą jak dotychczas kwotę na Wasze projekty – aż 90000 złotych. Po drugie, w tym roku funkcję nowej koordynatorki z ramienia Fundacji pełni Pani Ewelina Poziomecka. Co najważniejsze i po trzecie, jesteśmy przekonani, że to właśnie Wasze pomysły będą wyjątkowe.

KOORDYNATOR – PARTNER – INSPIRACJA

Osoba koordynująca program jest bardzo istotna, nie tylko dla Fundacji, ale przede wszystkim dla Was – uczestników. To ona jest z Wami w stałym kontakcie, pomaga Wam od samego początku, inspiruje, podpowiada najlepsze rozwiązania, jest Waszym wsparciem w każdym działaniu. Zależy nam aby koordynatorka była także Waszą partnerką w projektach, właśnie dlatego zaproponowaliśmy tą funkcję właśnie Ewelinie Poziomeckiej. Jest ona nie tylko członkinią zarządu Fundacji, ale przede wszystkim lokalną działaczką i wspaniałym człowiekiem. Ma na swoim koncie organizację wielu eventów charytatywnych, zawsze jest gotowa do pomocy i nigdy nie brakuje jej iskry działania. Uznaliśmy, że warto przedstawić Wam jej punkt widzenia na program i zadaliśmy kilka pytań.

ZAPYTALIŚMY KOORDYNATORKĘ

Jesteście ciekawi jak Ewelina Poziomecka widzi Działaj Lokalnie w przyszłości, co zapamiętała z poprzedniej edycji i czego oczekuje w tym roku? A może zastanawia Was jaki projekt napisałaby sama Ewelina Poziomecka? Czas poznać jej odpowiedzi.

Jesteś koordynatorką programu Działaj Lokalnie. Czym on jest dla Ciebie?

Program Działaj Lokalnie jest dla mnie nowością, jeśli chodzi o samą koordynację. Wcześniej pracowałam w komisji i sprawdzałam nadsyłane projekty. Uważam, że dzięki Działaj Lokalnie wiele grup i stowarzyszeń może podnieść standard życia, a przede wszystkim połączyć społeczność poprzez wspólne działania.

Czy masz jakąś wizję tego programu na przyszłość?

Tak. Chciałabym aby program ten stał się tradycją dla wszystkich grup i stowarzyszeń, aby każdy z projektów był kontynuacją poprzedniego i łączył pokolenia i społeczność.

Gdybyś to Ty brała udział w konkursie, jaki byłby Twój pomysł na projekt?

Gdybym ja mogła brać udział w konkursie? Hmm…pewnie związane byłoby to ze sportem, może jakieś ciekawe kursy dla młodszych i starszych. Może przeznaczenie tych pieniędzy na poprawę kondycji, zachęcenie poprzez te działania do aktywności fizycznej.

Czego oczekujesz po tej edycji programu?

Nowych, ciekawych pomysłów. Czegoś co zostanie w pamięci na dłużej. Tak jak HERBATKA NA PATYKU z zeszłego roku. Pamiętam ją do dziś.

HERBATKA NA PATYKU była bardzo ciekawym pomysłem. Jednym z wielu w ramach projektu „Wróćmy do ziół” Koła Gospodyń Wiejskich GŁOWACZOWIANKI. Życzymy wszystkim aby i tegoroczne pomysły były tak zapadające w pamięć. A czy chciałabyś coś przekazać nowych uczestnikom, osobom zainteresowanym udziałem w Działaj Lokalnie?

Nie bójcie się pisać, realizujcie swoje ciekawe , wyjatkowe projekty, bawcie się tym i korzystajcie ze swoich pomysłów na maxa. Nie zamykajcie się w standardach , pytajcie mlodzież, która teraz ma wiele ciekawych i niestandardowych pomyslów.

KORZYSTAJCIE ZE SWOICH POMYSŁÓW NA MAXA

Nie mamy wątpliwości, że macie świetne pomysły i najlepiej wiecie jakie są potrzeby. Razem z nową koordynatorką, całym zespołem i Gąską Klementyną, liczymy na Waszą kreatywność, trzymamy kciuki i jesteśmy dla Was. Bo tu, gdzie żyjemy, ma być nam dobrze! Skorzystajcie z możliwości, które daje Program Działaj Lokalnie, działajcie na maxa.

KTO JEST Z WAMI?

Program „DZIAŁAJ LOKALNIE” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Koalicja Dla Młodych.

Partnerami Fundacji w programie Działaj Lokalnie 2022 są gminy Białobrzegi, Promna, Radzanów, Belsk Duży i Głowaczów.

Szczegółowych informacji udziela koordynatorka Programu:
Ewelina Poziomecka

e.poziomecka@fundacjakdm.org