Pierwsza zbiórka urodzinowa Pani Małgosi Łuszkiewicz

OPUBLIKOWANO: 10 października 2019

Pani Małgosia Łuszkiewicz zostaje z Fundacją! Ogłaszamy I zbiórkę urodzinową Pani Małgosi. Była współzałożycielką Fundacji oraz jej prezeską do ostatniego dnia swojego życia. Dzisiaj Pani Małgosia oficjalnie zostaje Aniołem Fundacji. Chcemy, żeby pamięć o niej, Pani Małgosi, Aniele Fundacji trwała z nami. Niedługo zostanie poświęcone Jej miejsce na naszej stronie internetowej.

Co roku z okazji jej urodzin, które wypadają 18 października będziemy ogłaszać zbiórkę urodzinową na kontynuację jej dzieła. Tego, żeby było nam dobrze tu, gdzie żyjemy! Wszystko za zgodą męża Pani Małgosi. Dziękujemy!

Była przyjacielem ludzi, inicjatorką i motorem napędowym naszej Fundacji, a wcześniej dyrektorem Domu Kultury w Białobrzegach. Swoje życie poświęciła ludziom. Dzięki jej pracy wielu młodych ludzi zyskało szansę na nowe, lepsze życie. Wierzyła w nich i dawała im siłę, żeby oni sami w siebie uwierzyli. W lokalnych społecznościach powstawały między innymi świetlice wiejskie, a w szkołach pracownie językowe.

Pierwsza stypendystka Fundacji, Beata Waszkowska pierwsze spotkanie z Panią Małgosią pamięta do dziś. Na pewno nie tylko ona pamięta to spotkanie, a wielu z nas.

„Pamiętam jak dziś, kiedy jako 6 letnia dziewczynka pojawiłam się po raz pierwszy w domu kultury w Białobrzegach. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to spotkanie zmieni moje życie i sprawi, że będę tym kim jestem dzisiaj. Pamiętam jakby to było wczoraj. Zdenerwowana i przyklejona do swojej mamy, szłam niepewnym krokiem na pierwsze zajęcia. Teraz wiem, że moje obawy były niepotrzebne. Przywitała mnie tam osoba niezwykle czuła, opiekuńcza, od której biło optymizmem, ale też bardzo wymagająca o czym przekonałam się parę lat później.” Mówi

Nie lubiła poklasku i zawsze stroniła od obiektywu. Wolała działać w zaciszu swojego biura, a na pierwszy plan zawsze wystawiać ludzi, którym pomagała.

Wierzymy, że przyłączycie się do akcji tworzenia Pani Małgosi Aniołem Fundacji swoimi urodzinowymi wpłatami, aby pamięć o niej nie zaginęła.

• Wpłaty można dokonywać bezpośrednio w ogłoszonej zbiórce na Facebooku pod linkiem: KLIKNIJ TUTAJ W ZBIÓRKĘ NA FACEBOOK’U
  • Bezpośrednio na konto Fundacji:
    „Koalicja dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej
    Reymonta 11/6, 26-800 Białobrzegi