Już teraz można zgłaszać organizacje pozarządowe do Konkursu „Lider III Sektora”

OPUBLIKOWANO: 24 kwietnia 2019

Czym jest III Sektor?

III Sektor, czyli organizacje społeczne (Stowarzyszenia, Fundacje, Kluby Sportowe, Koła Gospodyń Wiejskich) są bardzo ważną częścią życia każdej społeczności, tej większej i mniejszej. Są to organizacje, które działają na rzecz innych, nie oczekując nagród czy pochwał. Jednak może warto byłoby docenić ich pracę oraz wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego?

Jaki jest cel konkursu?

Przez organizację Konkursu „Lider III Sektora” chcemy nagrodzić organizacje społeczne, które dzien po dniu zmieniają życie swoich mieszkańców.

Sprawiają, że są oni szczęśliwsi, bezpieczniejsi, a osoby dla których to robią, stają się bardziej zaangażowani w życie społeczne.

Kapituła Konkursu wyłoni trzech laureatów, którym przyzna kolejne trzy miejsca.

Dla kogo jest ten Konkurs?

Do udziału w konkursie można zgłaszać organizacje pozarządowe, w tym stowarzyszenia zarejestrowane w KRS, stowarzyszenia zwykłe, fundacje, kluby sportowe, Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie powiatu białobrzeskiego.

Kto może zgłaszać organizacje do Konkursu „Lider III Sektora”?

Do konkursu organizacja może zgłosić się samodzielnie, bądź nominować ją może organizacja społeczna, komitet społeczny składający się przynajmniej z 3 osób, placówki oświatowe i kulturalne z terenu powiatu białobrzeskiego, samorządy.

Nabór wniosków o tytuł „Lidera III Sektora” trwa od 24 kwietnia do 24 maja 2019 r.

Wnioski nominowanych organizacji należy składać na specjalnie przygotowanym formularzu.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin Konkursu LIDER III SEKTORA POBIERZ