NAJAKTYWNIEJSZE W PROGRAMIE DZIAŁAJ LOKALNIE. KGW GŁOWACZOWIANKI!

OPUBLIKOWANO: 25 sierpnia 2021

W tegorocznej edycji programu DZIAŁAJ LOKALNIE realizujemy aż 16 projektów. Wszystkie pomysły są fenomenalne, a przede wszystkim istotne dla lokalnej społeczności. Dzięki tym realizacją powstają nowe miejsca do aktywnego spędzania czasu, integracji i rozwoju, budowane są altany, powstają place zabaw, tworzone są ogrody, ale pojawiło się także wyprodukowanie piosenki hip hopowej będącej głosem młodego pokolenia oraz oczywiście koncert. Pośród wszystkich projektów największą aktywnością charakteryzuje się projekt „WRÓĆMY DO ZIÓŁ” Koła Gospodyń Wiejskich GŁOWACZOWIANKI. Celem tego projektu jest powrót do starych praktyk zbierania ziół i czerpania korzyści z darów natury, promocja poznawania właściwości i zbierania ziół.

Podczas realizacji projektu odbyły się warsztaty zielarskie dla dzieci z klas 0,1,2 oraz 3. Dzieci poznawały różne zioła, a także ich zastosowanie w kuchni i do celów dekoracyjnych. Były także warsztaty robienia donic ogrodowych oraz warsztaty przygotowywania herbat ziołowych. KGW GŁOWACZOWIANKI są najaktywniejszą grupą w programie, dlatego same warsztaty to dla nich za mało. W ramach projektu „WRÓĆMY DO ZIÓŁ” zorganizowały także wycieczkę do najstarszego polskiego sanktuarium oraz Huty Szklanej. Podczas tej wycieczki była okazja odwiedzić „Starą aptekę” i spróbować klasztornej herbatki, a także nabyć zioła, maści i ziołowe kosmetyki. W projekcie nie zabrakło także wyprawy po zioła i polne kwiaty, która została zakończona warsztatami wicia wianków.

KGW GŁOWACZOWIANKI uczestniczyły także w II Powiatowym Przeglądzie Kół Gospodyń Wiejskich i promowały lokalne wyroby, działalność Koła i projekt WRÓĆMY DO ZIÓŁ. Zaprezentowały wykonane przez siebie donice ogrodowe, ziołowe herbaty i bukiety oraz dzieliły się z odwiedzającymi anegdotami o zbieraniu i właściwościach ziół.

Przyznacie, że nie próżnują prawda?

Gratulujemy tak ogromnej pasji, zaangażowania i aktywności. Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i cieszymy się, że możemy wspierać takie działania.

Dziękujemy także TWÓRCOM LOKALNEGO ŚWIATA, czyli naszym darczyńcom:

GALERIA SMAKU, AUTO-MAX-NESKA, PPHUB FORMAT To także dzięki Waszej pomocy, ta wspaniała aktywność jest możliwa.