Lokalnie o 480 rocznicy miasta Białobrzegi

OPUBLIKOWANO: 01 lipca 2020

Białobrzegi to gmina w której w ramach Programu Działaj Lokalnie będzie realizowany projekt ,,Moje miasto”. Stowarzyszenie Jedynka KEN przygotuje widowisko opowiadające o początkach miasta Białobrzegi w 480- tą rocznicę jego powołania.

Jedynka KEN to stowarzyszenie, które działa przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach. Jego głównym celem jest rozwijanie i wspieranie działań edukacyjnych i kulturalnych na rzecz dzieci oraz społeczności lokalnej. W tegorocznej edycji Programu Działaj Lokalnie Fundacja przyznała na realizację tej inicjatywy 6000 zł. To pieniądze, które będą wykorzystane na przygotowanie widowiska mówiącego o 480 rocznicy miasta Białobrzegi. Pokazaniu początków Białobrzegów w sposób ciekawy i atrakcyjny. Zostaną zebrane materiały historyczne, zaprojektowane stroje i rekwizyty. Specjaliści opracują scenariusz widowiska, by w rezultacie dzieci ze szkoły mogły zaprezentować się na dużej scenie, a 7 tysięcy mieszkańców będzie mogło obejrzeć widowisko za pośrednictwem internetu, by poznać historię swojego miasta.

Program Działaj Lokalnie jest Programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację  Koalicja dla Młodych.