Międzypokoleniowy rajd rowerowy

OPUBLIKOWANO: 09 września 2019

W ranach realizowanego projektu w programie Działaj Lokalnie, Koło Gospodyń Wiejskich Zacharzewianki zorganizowało rajd rowerowy, podczas którego atmosfera rozgrzewana była nie tylko przez panujący upał, ale przede wszystkim przez uczestników. Najmłodszy z  nich miał 20 miesięcy zaś najstarszy 70 lat.

 

Integracja

Celem rajdu jest integracja mieszkańców, pokazanie jak wiele jest różnych możliwości na spędzanie czasu wolnego. A także popularyzacja turystyki rowerowej w regionie oraz zintegrować mieszkańców okolicznych miejscowości, nie tylko jednej konkretnej. Rajdy rowerowe po najpiękniejszych zakątkach przyczynią się do lepszego poznania walorów przyrodniczych i kulturowych okolicy. To świetna zabawa zarówno dla młodych jak i starszych.

Uzupełnienie kalorii

Na zakończenie rajdu, wszyscy mogli się posilić pysznymi smakołykami domowej roboty, ochłodzić się zimnymi napojami, a przede wszystkich odpocząć na kocach w błogim cieniu. Dla wielu osób choćby z powodu bardzo wysokiej temperatury był to ciężki rajd, ale mimo to wszyscy doskonale dali sobie rade. Podczas wspólnego posiłku na zakończenie tego dnia odbyło się wiele różnych i ciekawych rozmów, padło wiele pytań kiedy następne takie spotkanie. Zadowolenie i uśmiechy na twarzach  uczestników motywują do dalszego działania.

 

Program Działaj Lokalnie dofinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z „Koalicją dla Młodych” Funduszem Lokalnym Ziemi Białobrzeskiej.