MOC NA POMOC? JASNA SPRAWA!

OPUBLIKOWANO: 21 kwietnia 2022

Moc na poMoc? Jasna Sprawa!

24 kwietnia, w niedziele, odbędzie się bieg charytatywny dla Ukrainy „Moc na poMoc? Jasna Sprawa!”. Uczestnicy pobiegną na dystansie 2500 metrów i wystartują z placu Zygmunta Starego w Białobrzegach.

Całe wydarzenie zaczyna się o godzinie 11:00, a zakończenie przewidywane jest na godzinę 14:00. Celem biegu jest pomoc w postaci daru mocy. Dosłownie mocy, ponieważ wpisowym na start w wydarzeniu są BATERIE. Na miejscu prowadzona będzie także zbiórka środków finansowych, które przeznaczymy na zakup latarek i power banków dla mieszkańców Ukrainy.

Wolontariusze z puszkami będą kwestować do godziny 14:00. Macie moc na pomoc? Jasna sprawa. Wiemy, że chcecie i potraficie dzielić się dobrem z innymi.

 

Jak się zgłosić?

Do udziału w biegu można zgłaszać się przez formularz na stronie www.bieg.fundacjakdm.org
Jest także możliwość dopisania się do listy startujących w dniu biegu, na miejscu od godziny 09:00 do 10:00. Nie ukrywamy jednak, że najlepszą formą są wcześniejsze zgłoszenia za pomocą formularza.

 

 

Moc atrakcji od Fundacji

Sam bieg to jednak nie wszystko. Przygotowaliśmy na ten dzień prawdziwą moc atrakcji dla młodszych i starszych. Na białobrzeskim rynku będzie pompowany zamek zjeżdżalnia dla najmłodszych, stoisko z watą cukrową i lemoniadą, balony i miła dla ucha muzyka. Dzieci będą mogły także skorzystać ze stanowisk malowania twarzy i zaplatania kolorowych warkoczyków. Postanowiliśmy także rozpocząć sezon grillowy, a to za sprawą wielkiego grillowania z Galerią Smaku.
Od godziny 11:30 do 12:30 odbędą się na placu warsztaty dla dzieci z dekorowania zawieszek ze sklejki, prowadzone przez Panią Weronikę Krzciuk, którą doskonale znacie z „ZABAWY W TEATR”.
Odbędą się także warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży z Łukaszem UFO Łukomskim i Katarzyną ŻABKĄ Miazgą ze szkoły tańca „KOSMOS”. Na możliwość wspólnego tańca zapraszamy od godziny 13:15 do 13:45.
W odpowiedzi na zainteresowanie, kolejnym punktem programu będzie bieg z Klementyną dla najmłodszych. Mały dystans, wielka frajda i nieoceniona pomoc. Bieg z Klementyną startuje o godzinie 11:15. Wszystkie te propozycje przygotowaliśmy, aby jeszcze lepiej przygotować nasze wsparcie dla Ukrainy.

 

Akcja Licytacja

Wielką gratką będzie licytacja, która odbędzie się o godzinie 12:00
A co będzie można wylicytować? Wyjątkową wizytę Gąski Klementyny u Ciebie.
Klementyna może odwiedzić Twoją firmę, przyjść na kawę do Twojego lokalu, zrobić niespodziankę na urodziny dziecka, odwiedzić Cię w domu. Odwiedziny Klementyny otwarte są na Twoje pomysły. Licytacja odbędzie się w niedziele, będzie to 61 dzień od rozpoczęcia agresji Rosji w Ukrainie. Z tego powodu kwota wywoławcza to 61 złotych. Oczywiście dochód z licytacji zostanie przeznaczony na zakup latarek i powerbanków dla żołnierzy ukraińskich. Każde okazane wsparcie to większa moc do pomagania.

Zapraszamy wszystkich na bieg i atrakcje, zapraszamy do pomocy i wspólnie spędzonego czasu.