Nabór do IV edycji Stypendium „Koniczyna”

OPUBLIKOWANO: 18 września 2020

Otwieramy nabór do kolejnej edycji naszego Programu Stypendialnego ,,Koniczyna”. Już po raz 4 młodzi, ambitni i pełni pasji młode osoby, ale też osoby zdolne, którym brakuje środków na swój dalszy rozwój mogą się ubiegać o stypendium wartości 2 tysięcy złotych. Stypendium przeznaczone jest dla uczniów między 12, a 19 rokiem życia, uczęszczających do szkół lub/i zameldowanych na terenie powiatów białobrzeskiego, grójeckiego lub kozienickiego. Od tego roku stypendium przyznawane będzie w ramach dwóch ścieżek. Wniosek stypendialny można złożyć do 16 października.

Wybierz swoją ścieżkę do dobrej przyszłości

W obecnej edycji wprowadziliśmy parę zmian. O stypendium uczniowie mogą się starać w 2 ścieżkach:

I ścieżka: rozwój pasji, talentu- to kontynuacja naszego stypendium z poprzednich edycji. Najważniejsza tutaj jest twoja pasja, na której chcesz budować swoje życie. Twoje osiągnięcia w danej pasji oraz plan na jej rozwój. Oczywiście ważnym elementem jest dla nas również twoje zaangażowanie społeczne, czyli wolontariat, zaangażowanie w pozaszkolne aktywności lub wewnątrzszkolne, ale na rzecz pomocy innym ludziom, czy zwierzętom. Możesz też angażować się w sprawy miejsca, w którym mieszkasz.

II ścieżka: stypendium naukowe: to nowa ścieżka w ramach Stypendium „Koniczyna”. W tej ścieżce chcemy wspierać osoby dobrze się uczące, posiadające trudną sytuację materialną oraz zaangażowane społecznie. Uczysz się bardzo dobrze, twoja rodzina ma niskie dochody, masz osiągnięcia w różnego rodzaju konkursach, angażujesz się społecznie to jest ścieżka dla Ciebie.

Dokładne kryteria w obu ścieżkach znajdziecie w regulaminie Programu Stypendialnego. Nowe jest również to, że od tej edycji o stypendium mogą się starać uczniowie już nie tylko z powiatu białobrzeskiego, ale również z grójeckiego i kozienickiego.

O stypendium

Od października 2017 roku nasza Fundacja prowadzi Program Stypendialny „Koniczyna”. Celem programu jest motywacja młodych ludzi do rozwoju swoich pasji, talentów, wsparcie oraz promocja ich działań. Budowanie postaw, aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz pomoc finansowa niezbędna dla dalszego kształcenia. Chcemy poprzez program stypendialny pomóc młodym ludziom budować życie na swojej pasji, umiejętnościach i pokazać, że wierzymy, że jest to możliwe. Chcemy dać im środki, które będą narzędziami w ich rękach do realizacji swoich celów. Program Koniczyna to nie tylko wsparcie finansowe, ale również merytoryczne opiekuna programu. Pieniądze na stypendia pochodzą od darczyńców indywidualnych, przychodów z 1% podatku oraz zbiórek publicznych organizowanych przez naszą Fundację.

Podczas trzech poprzednich edycji udało się nam przyznać stypendia dla 16 wspaniałych młodych ludzi o łącznej wartości 32 tysięcy złotych. Roczne stypendium dla jednej osoby wynosi 2000 zł. To środki, które można przeznaczyć na opłacenie dodatkowych zajęć, kupno nowych książek, dzięki którym będzie można poszerzać swoją wiedzę, ale także na zakup niezbędnego sprzętu do realizacji swoich pasji. Dotychczas naszymi stypendystami były bardzo różnorodne osoby z różnymi zainteresowaniami i pasjami, dobrymi wynikami w szkole oraz zaangażowane społecznie. To osoby, które dzięki stypendium mogły się rozwijać i dziś są w miejscu, w którym kiedyś sobie zaplanowały, że będą. Rozwijają się nadal, śpiewają, malują, czy spełniają się w dziedzinie sportu oraz informatyki.

Więcej o stypendium Koniczyna dowiesz się klikając TUTAJ

DOKUMENTY DO POBRANIA: