NADZIEJA ODZYSKANA

OPUBLIKOWANO: 28 grudnia 2021

ODZYSKALIŚMY NADZIEJĘ DLA STARSZYCH

Od kilku lat Fundacja Koalicja Dla Młodych działa na rzecz osób starszych, bo nie pytamy młodości o rocznik. Wokół nas są ludzie w potrzebie i nie potrafimy przejść obok tego faktu obojętnie. Nasze działania związane z prowadzonym przez nas KOSZYKIEM WITAMIN DLA SENIORA pozwoliły nam dokładniej przyjrzeć się sytuacji osób starszych, a WOLONTARIAT Z KLEMENTYNĄ dał nam jeszcze bliższy kontakt z seniorami. Dzięki zaangażowaniu 80 wolontariuszy poznaliśmy 300 osób starszych i samotnych, którzy zamknięci są w swoich ubogich domach nie mogą cieszyć się życiem. Wzrusza nas gdy mówią, że NIC ICH W ŻYCIU JUŻ NIE CZEKA i że ich marzeniem jest tylko przetrwać w zdrowiu do jutra. Dlatego właśnie stworzyliśmy kampanię społeczną NADZIEJA DLA STARSZYCH, która nie tylko uświadamia o tym problemie, ale także daje możliwości rozwiązania go.

Nasze założenie było proste – WYPĘDZIĆ SAMOTNOŚĆ I BIEDĘ Z ICH WIGILIJNEJ KOLACJI.

Dzięki naszej pracy, chęci i energii naszych wolontariuszy i Waszym darowiznom, udało się przegonić tych nieproszonych gości. 300 seniorów otrzymało jeszcze przed świętami paczki żywnościowe, tak aby mogli przygotować sobie prawdziwą wigilijną kolację i nie musieli martwić się o następne dni. Dzięki naszej współpracy z Fundacją Biedronki prowadzimy także na naszym terenie program KARTA DOBRA, który pozwala 100 seniorom na comiesięczne zakupy. Wolontariusze z programu WOLONTARIAT Z KLEMENTYNĄ dają seniorom także coś czego bardzo potrzebują – OBECNOŚĆ. Spotkanie z drugim człowiekiem, rozmowę, szacunek, wspólnie spędzony czas, to bardzo ważne dla osób samotnych. Dzięki tym wizytom i rozmowom poznaliśmy marzenia naszych seniorów i te także udało się spełnić. Oprócz paczek z żywnością, odpowiedzieliśmy na indywidualne potrzeby 300 seniorów. Ciepły koc, sweter, ramka na zdjęcie żony, witaminy dla seniorów, owoce, słodycze, kosmetyki, skarpetki czy wiadro śledzi, to tylko część marzeń, które RAZEM udało nam się spełnić. Wydaje się, że nie są to wielkie rzeczy, ale to właśnie one spowodowały uśmiech na twarzy Pana Stanisława i Pani Krysi, to one przywróciły nadzieję Pana Leszka i Pani Reginy.

Za tą możliwość bardzo DZIĘKUJEMY Wam – DARCZYŃCOM, ludziom o wielkich sercach, którym nie jest obojętny drugi człowiek, sąsiad, senior.

Jesteśmy zadowoleni z efektów naszych działań, nam także dały energię i nadzieję, które przekujemy w kolejne plany.

Fundacja Koalicja Dla Młodych nie przestanie dbać o STARSZYCH.