BO TU, GDZIE ŻYJEMY, MA BYĆ NAM DOBRZE!

DLA MŁODYCH Uwaga. Akceptacja. Nowe szanse

• Pomagamy młodym wydobyć talent i na nim budować życie. Przyznajemy stypendia Koniczyna
  • Dajemy alternatywę do tego co mają na co dzień. Uczymy nowego na autorskich warsztatach. Pomagamy odkryć talent Organizujemy pokazy.
  • Uczymy młodych aktywności społecznej. Dajemy granty na ich własne pomysły

DLA SENIORÓW Szacunek. Troska. Aktywne życie

• Tworzymy Centrum Aktywnego Seniora, by wyszli z domu i czuli się potrzebni
  • Wykorzystujemy umiejętności i mądrość życiową Starszych by budować świat wartości u Młodych. Wspólne projekty mają bezcenną moc

DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI Motywacja. Wiedza. Impuls do zmiany

• Spełniamy marzenia małych społeczności np.: o placu zabaw, czy świetlicy dla dzieci. Przyznajemy mini granty m.in.: w ramach Programu Działaj Lokalnie
  • Organizujemy szkolenia i prowadzimy specjalistyczne doradztwo dla lokalnych NGO. Aby byli efektywni i zawsze „na bieżąco”
  • Zarażamy do działania udostępniając sprzęt, materiały oraz pomieszczenia Fundacji. Prowadzimy Białobrzeskie Centrum Obywatelskie

O nas

Jesteśmy Fundacją, która działa od 2004 roku w regionie radomskim. Pomagamy seniorom, pracujemy z młodzieżą i urządzamy lepiej nasz lokalny świat. Nasz hasło do działania jest proste: Bo tu, gdzie żyjemy, ma być nam dobrze!

2004

Zaczynamy- 2004 to rok powstania Fundacji. Początkowo zaczęliśmy pracować z młodzieżą i dziećmi. Powstaje Program stypendialny „Kropelka”, który wspiera zdolne dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin. Organizujemy pierwsze warsztaty, w których młodzi mogą rozwijać swoje talenty i pasje.

2005

Dzięki Programowi Działaj Lokalnie od 2005 roku lokalne społeczności zaczynają spełniać swoje marzenia m.in.: o placu zabaw, świetlicy wiejskiej, warsztatach dla dzieci. W pięciu szkołach Fundacja zakłada nowoczesne pracownie do nauki języka angielskiego.

2006

W Fundacji działa 22 grupy młodzieżowe. To efekt prowadzonego przez nas Programu Pracownia Umiejętności. Dzięki Programowi powstał m.in.: film chłopaki w kratkę ukazujący życie młodzieży w zakładzie poprawczym. Jedna z grup wygrywa ogólnopolski konkurs Barwy Wolontariatu.

2007

Fundacja zaczęła pomagać i dawać bezpieczną przystań lokalnym organizacjom społecznym. Założyła pierwsze w regionie miejsce ich wspierania, które nazwaliśmy Białobrzeskie Centrum Obywatelskie. Wyremontowaliśmy budynek, w którym obecnie mamy swoje biura i miejsce, z którego możemy pomagać.

2009

Doradzamy lokalnym organizacjom społecznym oraz dajemy im bezpieczeństwo w działaniu. Lokalne społeczności spełniają swoje marzenia z Programem Działaj Lokalnie. Młodzież i dzieci biorą udział w warsztatach. Prowadzimy również Program Stypendialny.

2013

Fundacja dzięki projektowi razem budujemy wspólne dobra organizuje bardzo dużo wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Na pomoc lokalnym społecznościom przeznaczyliśmy ponad 200 tysięcy złotych.

2015

Odeszła od nas Pani Małgosia Łuszkiewcz, która zainicjowała powstanie Fundacji. Jednak my się nie poddaliśmy i Fundacja zaczyna nowy Program YouthBank, który prowadzi przez kolejne 3 lata. Dzięki niemu młodzież uczy się zarządzać swoim czasem, pieniędzmi, kontaktami międzyludzkimi. Uczy się dorosłości.

2017

W nasze działania zaczęliśmy włączać seniorów, których problemy i potrzeby rosły z roku na rok. Pomoc seniorów zaczęliśmy od zaangażowania ich w projekt Teatr Łączy Pokolenia, dzięki któremu mogli się zintegrować ze społecznością, a my lepiej poznać ich potrzeby.

2019

Wprowadzamy do Fundacji bardzo mocno seniorów dzięki projektowi Lustro Życia społeczność zaczyna ich dostrzegać. Przygotowujemy się coraz bardziej do pomocy tej grupie osób. Powstaje również film na podstawie opowieści seniorów z naszego lokalnego świata: https://www.youtube.com/watch?v=w9qWMlmunQY&t=149s

2020

Wybuch pandemii zmienia pracę Fundacji. Zaczynamy jeszcze więcej pomagać seniorom. Utworzyliśmy Program Koszyk Witamin dla Seniora, dzięki któremu seniorzy otrzymują regularne wsparcie w formie paczek żywnościowych.

2021

Fundacja bardzo się rozwija 🙂 Przyłączamy się do Programu Karta Dobra. Ma pod swoją opieką 300 samotnych i potrzebujących seniorów. Działa program Koszyk witamin dla Seniora. Powstaje Wolontariat z Klementyną, w którym obecnie działa ponad 80 wolontariuszy.

2004
2005