Pieniądze na przeciwdziałanie skutkom epidemii koronawirusa. Zdobądź minigrant.

OPUBLIKOWANO: 21 kwietnia 2020

Grupy obywatelskie oraz lokalne NGO mogą starać się w naszej Fundacji o minigrant na działania związane z epidemią koronawirusa. Ogłaszamy nabór wniosków do pilotażowego przedsięwzięcia „Solidarni z bohaterami czasu epidemii”. O minigranty na działania przeciwdziałające skutkom epidemii koronawirusa mogą starać się grupy obywatelski i lokalne organizacje pozarządowe z powiatu białobrzeskiego. Minigranty będzie można uzyskać na kontynuację swoich działań, rozszerzenie lub podjęcie nowych.

Czym jest przedsięwzięcie „Solidarni z bohaterami czasu epidemii”?

Jako jedna z 4 organizacji należących do sieci 77 Ośrodków Działaj Lokalnie w całej Polsce zostaliśmy wybrani do przeprowadzenia lokalnego konkursu grantowego dla grup obywatelskich i lokalnych NGO, które obecnie pomagają w przeciwdziałaniu skutkom epidemii koronawirusa. Minigranty będzie można pozyskać na działania, które już są prowadzone, ich rozwój, a także na rozpoczęcie nowych działań. Ważne jest, aby podejmowane działania odpowiadały na bieżące, lokalne potrzeby związane z epidemią koronawirusa.

Minigrant będzie można otrzymać między innymi na zakup materiałów, np. szycia maseczek lub do zajęć i warsztatów, wynajem sal, sprzętu, nagłośnienia, transportu, koszty druku, usługi graficzne, koszty przejazdu, zakup elementów wyposażenia (na przykład medycznego), koszty koordynacji i zarządzania projektem, wynagrodzenia specjalistów, zakup sprzętu, jeżeli jest to merytorycznie uzasadnione. Katalog kosztów jest otwarty i zależy tylko od potrzeb związanych z działaniami, które zostaną przedstawione we wniosku.

O naborze wniosków

Nabór wniosków o minigranty trwa od 21 kwietnia 2020 roku do 30 kwietnia 2020 roku do godziny 23:59. Wnioskowana kwota dotacji to minimum 2 000 zł, a maksimum 5 000 zł. Dodatkowo należy wykazać 25% wkładu własnego w formie niefinansowej, czyli wolontariatu lub wkładu rzeczowego. Nie wymagany jest wkład finansowy. Zgłaszane projekty muszą trwać minimum 1 miesiąc, a maksimum 2 miesiące. Termin ich realizacji musi być przewidziany między 6 maja, a 15 lipca 2020 roku.

Pula środków przeznaczona przez naszą Fundację na minigranty to 10 500 złotych. Pochodzi ona od Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz darczyńców Fundacji, którzy wspierają lokalnych bohaterów czasu epidemii. Pula środków może ulec zmianie, w zależności od otrzymywanych darowizn przez Fundację na pomoc w działaniu dla bohaterów czasu epidemii.

Jak złożyć wniosek?

Należy zapoznać się z regulaminem: POBIERZ REGULAMIN
Wnioski należy składać przez generator: http://system.dzialajlokalnie.pl/

WAŻNE! Pamiętaj, że w generatorze należy zaznaczyć ścieżkę pn.: Solidarni z bohaterami czasu epidemii.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z przedstawicielem Fundacji.
Monika Bojanowicz
Numer telefonu: 511 371 696,
Adres mail’owy: m.bojanowicz@fundacjakdm.org

„Solidarni z bohaterami czasu epidemii” to partnerskie przedsięwzięcie programu „Działaj Lokalnie” i Nationale-Nederlanden. „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Siecią Ośrodków Działaj Lokalnie, w powiecie białobrzeskim Fundacją Koalicja dla Młodych.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ I POMAGAJ LOKALNYM BOHATEROM CZASU EPIDEMII

Nasi drodzy,

Potrzeby grup obywatelskich i lokalnych organizacji działających na rzecz przeciwdziałania są bardzo duże. Są naszymi bohaterami. Szyją maseczki, dostarczają je do szpitali, pomagają w zorganizowaniu żywności i dostarczają ją tam, gdzie jest potrzebna. Robią zakupy samotnym seniorom. Poświęcają na pracę wolontarystyczną ogrom swojego serca i czasu.

Potrzebują naszej pomocy!

Potrzebują pieniędzy na zakup materiałów, których nie mogą pozyskać nieodpłatnie od przedsiębiorców i ludzi dobrego serca. Zakup benzyny, dzięki której mogą dowieźć zrobione i pozyskane rzeczy do szpitali.

Nasze wsparcie jest dla nich bardzo ważne. Pomóżmy im jak możemy i pokażmy, że jesteśmy z nimi. Prosimy przekaż darowiznę na ten cel.

Twoją darowiznę przeznaczymy na minigranty dla grup obywatelskich, które pomagają w przeciwdziałaniu skutkom epidemii. Pieniądze trafią do grup pomagających szpitalom, ośrodkom zdrowia, domom pomocy społecznej w powiecie białobrzeskim, grójeckim, oraz Mieście Radom.

Dowiedz się jak PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ i pomóc bohaterom tutaj: https://fundacjakdm.org/pomozmy-bohaterom-czasu-epidemii/