Plac zabaw, spływ kajakowy czyli … Działaj Lokalnie dla najmłodszych

OPUBLIKOWANO: 14 czerwca 2022

Spływ kajakowy, zajęcia taneczne, zajęcia z pierwszej pomocy, budowa ogrodu sensorycznego, spotkania plenerowe, turniej piłki nożnej, budowa placu zabaw dla dzieci, konkurs kulinarny, piknik rodzinny, festyn i wiele innych atrakcji. Sprawdź, co w tym, roku zmieni się dzięki Działaj Lokalnie

W tegorocznej edycji Działaj Lokalnie zwyciężyły wyjątkowe projekty, dzięki którym lokalne społeczności będą mogły się zintegrować i wspólnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak co roku duża część naszej i waszej uwagi została poświęcona rozwojowi najmłodszych.

Przedszkolak w świecie tańca – Warsztaty taneczne dla najmłodszych

Warsztaty taneczne dla najmłodszych, czyli projekt „Przedszkolak w świecie tańca”, to zwycięski projekt stowarzyszenia „Razem dla dzieci”. W ramach, którego maluchy od 3 do 6 roku życia z Suchej i innych przedszkoli Gminy Białobrzegi będą mogły przeżyć swoją pierwszą przygodę z tańcem. Projekt obejmuje 10 spotkań tanecznych dla około 50 dzieci. W warsztatach będą mogły wziąć udział przedszkolaki z Polski i Ukrainy- odkryć swój talent, oswoić się z występami przed dużą publicznością oraz zintegrować z dziećmi niepełnosprawnymi.

Spływ kajakowy i zajęcia z pierwszej pomocy i  …..

To kolejny zwycięski projekt Działaj Lokalnie skierowany do dzieci i młodzieży. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR w Białobrzegach. Projekt obejmuje cykl 6 pięciogodzinnych spotkań, podczas których nastąpi integracja dzieci polsko — ukraińskich. Nauka poprzez zabawę, czyli pokazy ratownicze, pokaz pierwszej pomocy, a także liczne atrakcje i konkursy jak: wyścig w płetwach, zumba, gra w dwa ognie i rzut piłką do celu, oraz spływ kajakowy.

Ogród zmysłów i moc atrakcji dla każdego

Zupełnie wyjątkowy projekt zgłoszony przez Stowarzyszenie WBR „Wyjątkowi Bohaterowie Rodziców” to doskonały pomysł na stworzenie magicznego świata, który rozbudzi wszystkie zmysły i wyobraźnię. Ogród sensoryczny będzie miejscem, w którym miło i ciekawie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Podzielony na strefy, będzie kolejno rozbudzać wszystkie zmysły i wyobraźnię. Dźwięki zapachy, kolory i faktury sprawią, że wizyta w tym miejscu będzie wyjątkowym przeżyciem dla dzieci i dorosłych.

Babie Lato Chwytając w dłoń, czyli kontynuacja „Kolorowy Świat dla Naszych Dzieci”

Projekt „Kolorowy Świat dla Naszych Dzieci” został zgłoszony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Daltrozowie. Jest to całe mnóstwo pomysłów na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W ramach projektu powstanie stałe miejsce ogniskowe, przy którym lokalna społeczność będzie mogła wspólnie spędzać czas. W ramach integracyjnych spotkań odbędzie się wspólne gotowanie (Międzynarodowy Masterchef), integracja uczniów z PSP w Olkowicach z seniorami. Wystawa pasji i zainteresowań, wspólne robótki ręczne.

Wszystkie dzieci nasze są …

,,Wszystkie dzieci nasze są,, to zwycięski projekt Koła Gospodyń Wiejskich w Bodzewie „Pasja i Sad”, dzięki którym dzieci z ich miejscowości będą miały piękny plac zabaw. Panie chcą przygotować teren i zakupić niezbędny sprzęt. Zwieńczeniem projektu będzie impreza integracyjna mieszkańców i uroczyste otwarcie placu zabaw.

Podróż w czasie, integracja i nauka przez zabawę

Jak widzicie tegoroczna edycja programu Działaj Lokalnie to całe mnóstwo atrakcji dla najmłodszych oraz mnóstwo imprez plenerowych. Projekty takie jak ogród sensoryczny, zajęcia z WOPR czy rozbudowa placu zabaw dla dzieci to doskonały sposób na pokazanie jak ciekawie można spędzać czas na świeżym powietrzu.

Integracja międzynarodowa i międzypokoleniowa lokalnych społeczności oraz propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu jest alternatywą dla wirtualnego świata, w którym coraz młodsze dzieci spędzają wolny czas.

A co jeszcze? Już wkrótce poznacie kolejne zwycięskie projekty tegorocznej edycji Działaj Lokalnie