Informacje o programie „Witamy i pomagamy – zakupy”

OPUBLIKOWANO: 30 maja 2022

Witamy i pomagamy – zakupy”

To ogólnopolski program skierowany do organizacji pomocowych, zajmujących się wspieraniem uchodźców. Fundacja Biedronki przekazuje karty przedpłacone oraz e-Kody organizacjom partnerskim, które dystrybuują je wśród potrzebujących osób. W programie bierze udział 36 partnerów, a ich lista oraz dokumenty programu znajduje się na stronie: https://www.fundacjabiedronki.pl/Program-Witamy-i-pomagamy-zakupy

Jednym z partnerów regionalnych programu jest Fundacja Koalicja dla Młodych

CELE PROGRAMU

Celem programu jest wspieranie organizacji posiadających cele zbieżne z celami Fundacji Biedronki, tj. wzmocnienie więzi społecznych oraz spójności społecznej poprzez wspieranie najbardziej wrażliwych grup społecznych, a w szczególności: pomoc społeczna, dobroczynność, pomoc w sytuacjach kryzysowych, przeciwdziałanie ubóstwu, niedożywieniu, samotności lub wykluczeniu społecznemu, na rzecz jednej z najbardziej wrażliwych grup społecznych, jaką są uchodźcy. Program służy niesieniu pomocy materialnej osobom, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską od 24 lutego 2022 w związku z wojną w Ukrainie.

JAK DZIAŁA KARTA DOBRA?

Karta „Witamy i pomagamy” jest doładowywana trzykrotnie kwotą 300 zł (maks. 900 zł) i można nią płacić w sklepach Biedronka. Karty otrzymują uchodźcy, którymi opiekują się organizacje pomocowe – partnerzy Fundacji Biedronki. Karty są skierowane do osób, które planują zostać w Polsce na dłużej i nie mają wystarczających środków do życia.

Kartą można płacić za produkty spożywcze, chemię i kosmetyki, a wyłączony jest zakup takich produktów jak napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, tekstylia oraz artykuły przemysłowe i usługi (np. doładowania kart podarunkowych). Kartą można płacić wielokrotnie (nie trzeba zużywać całej kwoty na jedne zakupy), aż do wyczerpania limitu doładowania, utraty ważności karty lub dezaktywacji karty. Karta jest ważna do dnia 31 marca 2023 roku, chyba że wcześniej zostanie zdezaktywowana.

JAK DZIAŁAJĄ E-KODY?

E-Kod jest zasilany jednorazowo kwotą 50 zł. Można nim płacić w sklepach Biedronka za produkty z wyłączeniem: napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych, tekstyliów oraz artykułów przemysłowych i usług (np. doładowań kart podarunkowych). Jest to doraźna pomoc na drobniejsze zakupy dla uchodźców, którzy nie potrzebują długofalowego wsparcia.

E-Kodem można płacić wielokrotnie (nie trzeba zużywać całej kwoty na jedne zakupy) aż do wyczerpania limitu środków na e-Kodzie.

Regulamin i wszystkie informacje o programie znajdziesz tutaj:

REGULAMIN PROGRAMU WITAMY I POMAGAMY

REGULAMIN KORZYSTANIA Z KARTY