Karta Dobra to program Fundacji Biedronki skierowany do lokalnych organizacji pomocowych. W edycji 2021/2022 tego programu wybrano 8 takich organizacji. Jedną z nich jest nasza Fundacja Koalicja dla Młodych. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w niesieniu pomocy możemy najlepiej dotrzeć do osób najbardziej potrzebujących, zorganizować dystrybucję Kart Dobra oraz niezastąpioną pomoc i dać obecność starszym i samotnym dzięki naszemu Wolontariatowi z Klementyną.

Cieszymy się, że Fundacja Koalicja dla Młodych mogła dołączyć do Programu Karta Dobra. Bycie częścią Karty Dobra dało nam szansę na rozwój naszej oferty pomocowej skierowanej do seniorów z powiatów białobrzeskiego, grójeckiego i kozienickiego. Dla naszych seniorów posiadanie Karty Dobra to odciążenie budżetu domowego, bardziej wartościowy posiłek, brak potrzeby wyboru pomiędzy wykupieniem wszystkich leków, a zakupem węgla czy drzewa do ogrzewania. Jednak jednym z najważniejszych zalet tego programu jest stały kontakt z drugim człowiekiem, czyli naszymi Wolontariuszami. Seniorzy obejmowani wsparciem przez naszą Fundację często są samotni, nie mają z kim porozmawiać, powiedzieć o swoich troskach i radościach. Ten Program to jedyny program w naszym regionie, który daje taką możliwość i trwale łączy ze sobą seniora z wolontariuszem. – mówi Dawid Jarząbek-Nowak, Prezes Zarządu Fundacji Koalicja dla Młodych

Wspólnym celem naszych Fundacji jest pomoc osobom potrzebującym i poprawa jakości życia osób starszych. Karta Dobra pozwala na zakup niezbędnych produktów.

Jak działa KARTA DOBRA?

Karta wydawana jest przez Fundację Biedronki i co miesiąc przez 10 kolejnych miesięcy – od września 2021 roku do czerwca 2022 roku – jest doładowywaną kwotą 150 złotych. Senior przeznacza te środki na zakupy artykułów spożywczych, chemii gospodarczej i kosmetyków w sklepach Biedronka. Karta pozostaje aktywna i można nią płacić do końca sierpnia 2022r. Karty wydawane są seniorom z naszego regionu przez naszą Fundację, na podstawie realnego zapotrzebowania i regulaminu.
Zdajemy sobie sprawę, że wielu seniorów zmuszonych jest do wyboru, między produktami spożywczymi, a na przykład wykupieniem lekarstw. Często problemem jest także brak pomocy w samych zakupach.

Dane GUS wskazują, że ze skrajnym ubóstwem boryka się ponad 300 tys. starszych osób. Zależy nam na tym, by docierać do najbardziej potrzebujących seniorów. Największą siłą małych, lokalnych organizacji jest to, że doskonale znają potrzeby osób żyjących w ich okolicy. Wierzymy, że Karta dobra nie tylko odciąży budżety seniorów, ale też dla samych organizacji stanie się nowym narzędziem pomocy i będzie pierwszym krokiem do objęcia seniora systematycznym wsparciem wolontariusza – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Dzięki Karcie Dobra możemy realnie pomóc seniorom i odciążyć ich domowy budżet. Dla nas to także nowe narzędzie pomocy i kolejny krok do objęcia seniorów systematycznym wsparciem Wolontariatu z Klementyną.

Ze szczegółami programu możesz zapoznać się również na stronie Fundacji Biedronki: www.fundacjabiedronki.pl

Wiadomości

OPUBLIKOWANO: 30 maja 2022

Informacje o programie „Witamy i pomagamy – zakupy”

„Witamy i pomagamy – zakupy” To ogólnopolski program skierowany do organizacji pomocowych, zajmujących się wspieraniem uchodźców. Fundacja Biedronki przekazuje karty przedpłacone oraz e-Kody organizacjom partnerskim, które dystrybuują je wśród potrzebujących...

CZYTAJ

OPUBLIKOWANO: 29 września 2021

DOBRA WSPÓŁPRACA Z MYŚLĄ O WAS – KARTA DOBRA!

W wyniku zaangażowania, doświadczenia i dotychczasowej działalności na rzecz wsparcia i pomocy seniorom, FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH została partnerem regionalnym Fundacji Biedronki. Dzięki naszej wspólnej pracy w powiatach: białobrzeskim, grójeckim...

CZYTAJ