Wolontariat z Klementyną


Dlaczego WOLONTARIAT Z KLEMENTYNĄ?
Odpowiedź jest prosta – bo tu gdzie żyjemy ma być nam dobrze. Wolontariat daje realny wpływ na poprawę bytu lokalnej społeczności, ale także daje radość i poczucie spełnienia. Robiąc coś dla innych, robimy coś dla siebie. Wolontariat daje możliwość wykazania się w wielu dziedzinach, a przez to odczuwania dumy z własnych czynów i kształtowania samoświadomości. Wolontariat to przyjemny i prosty sposób na odkrycie w sobie nowych pasji i zainteresowań, poznawanie ciekawych ludzi i zawiązanie nowych przyjaźni, okazja do pożytecznego spędzenia wolnego czasu. Jeżeli jesteś osobą chętną do pomagania innym, aktywną i szukającą nowych wyzwań, dbasz o swoją przyszłość, chcesz należeć do rodziny Fundacji Koalicja Dla Młodych, to właśnie dla Ciebie jest WOLONTARIAT Z KLEMENTYNĄ.

Zobacz jakie korzyści przygotowaliśmy dla wolontariuszy i pamiętaj, że dla nas JESTEŚ WAŻNY. Nie tylko dajesz, ale i zyskujesz. Jesteśmy przekonani, że razem zrobimy dużo dobrego.


Co otrzymujesz będąc członkiem Wolontariatu z Klementyną?
– KARTA WOLONTARIUSZA, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIESZ MIAŁ ZNIŻKI U NASZYCH PARTNERÓW I DARCZYŃCÓW

– CERTYFIKATY, REKOMENDACJE ORAZ ZAŚWIADCZENIA

– WARSZTATY INDYWIDUALNE I GRUPOWE, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIESZ SIĘ UCZYŁ NOWYCH RZECZY I PODNOSIŁ SWOJE KWALIFIKACJE

– DOSTĘP DO POTRZEBNEGO MIEJSCA I SPRZĘTU

– SYSTEM POLECANIA PRACOWNIKÓW I PRACODAWCÓW, CO W PRZYSZŁOŚCI POMOŻE CI ZNALEŹĆ LEPSZĄ I BARDZIEJ DOSTOSOWANĄ DO TWOICH POTRZEB I UMIEJĘTNOŚCI PRACĘ

– UBEZPIECZENIE OD NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

– KOSZULKĘ WOLONTARIUSZA Z KLEMENTYNĄ

i jeszcze wiele innych, ponieważ uważamy wolontariuszy za bohaterów, należy Wam się szacunek i my go okazujemy. Zasługujecie na to, ponieważ pomagacie;

Z nami będziesz profesjonalnym wolontariuszem

Program Wolontariat z Klementyną jest wolontariatem regularnym. Z każdym wolontariuszem podpisujemy umowę i ubezpieczamy go od nieszczęśliwych wypadków. Wolontariusze wezmą udział w warsztacie, aby wiedzieli jakie są ich prawa, obowiązki, na czym polega wolontariat. Wolontariusze Klementyny mają również jedną osobę w Fundacji, która koordynuje cały Program Wolontariatu.


W co możesz się zaangażować?
– POMOC SENIOROM: czasem potrzebują zrobienia zakupów, wyjścia na spacer, wykupienia leków lub zwyczajnie spędzić z kimś czas pijąc herbatę i rozmawiając. Z wolontariatem z Klementyną dajesz im radość, troskę i szacunek, na który zasługują.

– FUNDACJI KOALICJA DLA MŁODYCH: jest to fajna opcja dla osób, które chcą zdobyć doświadczenia w pracy biurowej, współpracy przy realizacji projektów, marketingu, fundraisingu, organizacji eventów. Organizujemy również zbiórki publiczne czy koszyk witamin dla Seniora. Fajnie jest też komuś dostarczyć jedzenie i porozmawiać.

– DZIECIOM I MŁODZIEŻY: są osoby, które potrzebują więcej pomocy w nauce, a niekoniecznie stać ich na wykupienie dodatkowych lekcji. Dlatego możesz im pomóc w odrabianiu pracy domowej czy ogólnie w nauce.

– ZWIERZĘTOM: niedaleko mamy schronisko, w którym możesz zabrać psa na spacer czy pomóc w pracach porządkowych. Przyda im się dodatkowa para rąk.

– NASZEJ PLANECIE: Corocznie organizujemy sprzątanie Świata. Dołącz do nas. Możesz wziąć udział w samej organizacji, jak i zaangażować się w sprzątanie.

– OSOBOM SAMOTNYM I POTRZEBUJĄCYM: Współpracujemy ze Szlachetną paczką Białobrzegi. Wśród nas jest dużo osób potrzebujących. Możesz zostać ich bohaterem.

– SOBIE NAWZAJEM: Czasem potrzeby powstają w trakcie spotkań. Zdarza się, że wolontariusze również potrzebują pomocy. Biorąc udział w wolontariacie spotykacie się, rozmawiacie, nawiązujecie relacje w różnych sytuacjach tych wesołych, jak i kryzysowych. Często takie relacje utrzymują się przez całe życie.


WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I DOŁĄCZ DO NASZEJ DRUŻYNY.

Po wypełnieniu formularza nasz koordynator Wolontariatu z Klementyną zadzwoni do Ciebie, żeby przywitać się i porozmawiać.

Powiedz nam o swoich kompetencjach, które przydadzą Ci się w pracy w wolontariacie:W jakiej roli odnalazłabyś/odnalazłbyś się podczas pracy w wolontariacie?


Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Wiadomości

OPUBLIKOWANO: 17 kwietnia 2019

Poznaj historię swojego dziadka. Naucz się dziennikarstwa.

Trwa nabór młodzieży chętnej wziąć udział w warsztatach dziennikarsko-filmowych . Poszukujemy osoby w wieku 13-19 lat, zdeterminowane do działania i zdobywania wiedzy. Na zajęciach instruktorzy pokażą młodym osobom jak zdobywać...

CZYTAJ

OPUBLIKOWANO: 15 kwietnia 2019

Seniorzy wychodzą na pierwszy plan…

Pozyskaliśmy blisko 200 tys. złotych na intensywne działania dla seniorów. Projekt LUSTRO ŻYCIA, Fundacja będzie realizować w partnerstwie z Gminą Białobrzegi. To pierwsze, tak szerokie działania skierowane do seniorów z...

CZYTAJ