Ruszamy z Działaj lokalnie 2021

OPUBLIKOWANO: 10 kwietnia 2021

Rozpoczynamy kolejną edycje Programu Działaj Lokalnie 2021, który wspiera działania, inicjujące współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego, które pobudzają do rozwoju i poprawy jakości życia. Więc jeśli masz głowę pełną pomysłów na zrobienie czegoś dobrego w swojej małej lokalnej społeczności to serdecznie zachęcamy do udziału w Programie.

 

Na co i za ile?

Szereg działań jest ogromny, ogranicza Was tylko własna wyobraźnia. Organizacja może pozyskać środki od 3 do 6 tysięcy złotych na utworzenie np. placu zabaw, altanki, może wyremontować świetlicę, miejsce pamięci historycznej, może założyć zespół, grupę harcerską, zorganizować różnorodne warsztaty dla ludzi młodych, starszych, czy seniorów, pomysłów jest mnóstwo. Projekty mogą trwać nie krócej niż 3 miesiące i nie dłużej niż 6 miesięcy, w okresie od 1 czerwca do końca grudnia 2021 r.

Co musicie zrobić?

Zastanówcie się, przemyślcie jak zaangażować mieszkańców do wspólnych działań, co warto zmienić w swoim otoczeniu, w swojej małej społeczności i jak to zrobić. Potem wystarczy opracować plan i złożyć wniosek o dofinansowanie. Wnioski należy składać w generatorze dostępnym na stronie http://system.dzialajlokalnie.pl  do 11 maja 2021 r. do godziny 23:59.

Kto może składać wniosek?

– Organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną np. fundację,  stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich,
– Stowarzyszenia zwykłe
– Grupy nieformalne w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa
– Grupy nieformalne, występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcecie poznać szczegóły konkursu, dowiedzieć się czy może Twój pomysł ma szanse o dofinansowani. Nauczyć się krok po kroku jak wypełnić wniosek, omówić nurtujące pytania i kwestie – zapraszamy na szkolenie online, które odbędzie się 22 kwietnia 2021 r. o godzinie 19:00 i potrwa około godziny.

Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszy kontakt:

Monika Bojanowicz
– telefonicznie 511 371 696,
– mailowo: m.bojanowicz@fundacjakdm.org

Bożena Nowakowska
– telefonicznie 608 084 121
– mailowo: b.nowakowska@fundacjakdm.org

Tel. do biura : /48/ 613 20 96
lub odwiedź nas w siedzibie naszej Fundacji:
Reymonta 11/6, 26-800 Białobrzegi
od pon. do piątku w godz.: 8:00 – 16:00

Regulamin lokalnego konkursu grantowego Działaj Lokalnie 2021

Regulamin lokalnej komisji grantowej 2021

Wzór wniosku Działaj Lokalnie 2021