Spotkania z tradycją

OPUBLIKOWANO: 29 lipca 2019

Mieszkańcy wsi Korzeń zapragnęli miejsca w którym będą mogli spotykać się, rozmawiać, bawić się, robić coś dla siebie i dla innych. Dzięki swojemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy udało się.

Ciężka praca

W strażnicy OSP mieszkańcy odremontowali kuchnię, ułożyli płytki, odmalowali, odświeżyli, zakupili nową dużą kuchnię gazową i potrzebne naczynia kuchenne. Część funduszy wykorzystali z dotacji z programu Działaj Lokalnie, a część materiałów pozyskali od darczyńców. Pracę wykonane zostały w ramach wolontariatu. I dzięki szybkiej i sprawnej pracy, dziś już mają wspaniałe miejsce do spotkań z zapleczem kuchennym.

Przyjemności

Na to pierwsze spotkanie nie trzeba było długo czekać. W niedzielne popołudnie do strażnicy przyszło około 30 osób. Zorganizowano wspólne pieczenie chleba, topienie smalcu i kiszenie ogórków. Można było częstować się ciastem upieczonym przez Panie z Korzenia oraz posłuchać ludowej muzyki w wykonaniu jednego z mieszkańców, pana Stanisława Błażejewskiego. W strażnicy gościł również burmistrz Miasta i Gminy Wyśmierzyce pan Wojciech Sępioł.

Ten dzień przebiegł w wesołej atmosferze, a wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z tradycją w tle.

Program Działaj Lokalnie dofinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z „Koalicją dla Młodych” Funduszem Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.