Poznajcie STYPENDYSTKI Z PASJĄ

OPUBLIKOWANO: 10 grudnia 2018

Są uzdolnione, mają pasję i cel, do którego dążą bez względu na przeciwności losu. Takie osoby wspieramy w ramach Lokalnego Programu Stypendialnego KONICZYNA, który zainicjowaliśmy w 2017 roku. Przez dwie edycje udało nam się pomóc 10 młodym osobom w dążeniu do obranej przez nich ścieżki rozwoju, a w przyszłości zawodu. Przyznaliśmy 10 stypendiów na łączną kwotę 20 tysięcy złotych. Pomoc stypendialna w ramach Programu jest finansowana ze pieniędzy pozyskanych w zbiórka publicznych, które organizujemy wśród społeczności lokalnej powiatu białobrzeskiego.

Wszystkim DARCZYŃCOM w imieniu stypendystek serdecznie dziękujemy. DZIĘKUJEMY WAM ZA OKAZANE SERCE. JESTEŚCIE NASZĄ DRUŻYNĄ DOBRA ❤️
Jeśli chcesz dołączyć do drużyny dobra i przekazać swoją darowiznę na stypendia możesz to zrobić w każdej chwili. Przekaż darowiznę na stypendia dla młodych ludzi, którym chce się chcieć: Nr konta:
70 9117 0000 0022 8436 2000 0010 Tytuł: Darowizna na cele statutowe pożytku publicznego (edukacja)

Poznajcie stypendystki II edycji KONICZYNY 🙂

Hej, mam na imię Kamila. Mam 17 lat. Od dwóch lat uczęszczam do liceum plastycznego w Radomiu. Odkąd byłam dzieckiem, większość swojego wolnego czasu spędzałam rysując oraz malując.
Z biegiem lat zdecydowałam pójść o krok dalej i zaczęłam rzeźbić. Uczenie się nowych rzeczy sprawiało mi wiele przyjemności. Dlatego też wybierając swoje przyszłe liceum, postanowiłam postawić sobie kolejne wyzwanie. Zaczęłam uczyć się w kierunku tkaniny artystycznej. Dodatkowo swój wolny czas poświęcam na pracę nad grafiką komputerową, oraz animacją. Gdy poszłam do szkoły plastycznej nauczyłam się, że sztuka to nie tylko kartka, ołówek i farby, ale bardzo rozbudowana dziedzina, w której mamy szansę znaleźć coś dla siebie. Poza tym dzięki udziałowi w projekcie ,,Teatr łączy pokolenia” przekonałam się, że również aktorstwo jest czymś, czemu chce poświęcić chociaż małą część swojego życia.
Oprócz tego działam społecznie i jestem w trakcie realizacji projektu ,,Zwolnieni z teorii”. Mam wiele  jeszcze wiele pomysłów, które chciałabym zrealizować w najbliższym czasie.
Świat sztuki już od kilku lat jest dla mnie codziennością, jednak nigdy nie przestanie mnie inspirować i zaskakiwać.
Jednym z moich marzeń, jest stworzenie własnej wystawy prac. Po ukończeniu szkoły średniej planuję aplikować do Akademii Sztuk Pięknych.

Nazywam się Julia Wierzgała. Mam 13 lat. Chodzę do klasy VII P.S.P. im. J. Korczaka w Czarnocinie. Mieszkam w gminie Radzanów.
Jestem osobą pomysłową i kreatywną. Z pasją rozwijam, swoje zainteresowania malarskie, wokalne oraz talent aktorski poprzez uczestnictwo w cyklicznych zajęciach. Od czterech lat uczęszczam na warsztaty malarskie. Najbardziej lubię malować krajobrazy.
Uczęszczam również na zajęcia instrumentalne, na których uczę się grać na gitarze i keyboardzie.
Jestem osobą, która angażuje się w przygotowania licznych imprez i uroczystości szkolnych. Brałam udział w konkursach recytatorskich, festiwalach, konkursach teatralnych, plastycznych i wokalnych. Uwielbiam występować przed publicznością.
Czynnie uczestniczę w licznych akcjach charytatywnych, organizowanych na terenie szkoły i powiatu. Przez cały rok szkolny 2017/18 działałam w Szkolnym Kole Caritas.
Jestem osobą ambitną, pracowitą i zdyscyplinowaną. Mam sprecyzowane plany życiowe i konsekwentnie dążę do ich realizacji.

Nazywam się Amelia Król. Jestem uczennicą Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rogolinie. Moją pasją jest śpiew. Śpiewam od najmłodszych lat. Moja pasja jest tym co kocham, tym co daje mi radość i nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. Pierwszym miejscem, w którym zaczęłam rozwijać swoją pasję był chór szkolny. Obecnie uczęszczam na zajęcia wokalne do MGOK-u w Białobrzegach. Posiadam na swoim koncie pierwsze sukcesy. Jestem również aktywna społecznie. Działam w wolontariacie, uczestniczę w akcjach wolontarystycznych. Staram się też aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły, śpiewając podczas różnych uroczystości. Chciałabym dalej się rozwijać, skończyć profesjonalną szkołę wokalną, by w przyszłości związać swoje życie ze sceną.

Nazywam się Wiktoria Jendra. Mam 17 lat. Jestem uczennicą klasy drugiej o profilu technik żywienia z innowacją (zdrowie, sport, uroda) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach. Moją pasją jest kosmetologia. Zaczęłam się nią interesować kiedy stałam się nastolatką. Im jestem starsza tym bardziej chcę rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności i wiedzę. Aktualnie swoją pasję mogę rozwijać na zajęciach w mojej szkole, gdzie z przyjemnością i zaangażowaniem wykonuje makijaże i pielęgnację twarzy. Swoją pracą chciałabym wydobywać piękno z każdej kobiety, podkreślać jej urodę, elegancję i styl. Chciałabym poszerzać swoją wiedzę o umiejętności tworzenia makijaży scenicznych, teatralnych, a także opanować sztukę charakteryzacji. Biorę aktywny udział w życiu szkoły oraz udzielam się jako wolontariuszka podczas zbiórek charytatywnych. Po ukończeniu technikum, chciałabym rozpocząć naukę na studiach w tym kierunku. W międzyczasie, pragnę ukończyć jak najwięcej kursów doszkalających i praktyk. Kiedy zdobędę wystarczającą wiedzę i umiejętności marzę, aby otworzyć własny salon kosmetyczny.