Szkolenie dla wnioskodawców Działaj Lokalnie

OPUBLIKOWANO: 26 kwietnia 2019

25 kwietnia w naszej Fundacji odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych, grup nieformalny, instytucji oraz mieszkańców z całego powiatu białobrzeskiego zainteresowanych Programem Działaj Lokalnie. Program Działaj Lokalnie jest programem grantowym. Dzięki programowi lokalni działacze mogą dostać pieniądze na realizację pomysłów zwiększających zaangażowanie mieszkańców powiatu białobrzeskiego w życie społeczne, a jednocześnie zmieniających ich życie na lepsze. Jeden projekt ma szansę na zdobycie aż 6 tys. złotych. W tegorocznej edycji mamy do rozdysponowania na pomysły mieszkańców ponad 55 tys. złotych.

W szkoleniu udział wzięły stowarzyszenia i grupy, które od lat współpracują z naszą Fundacją, ale również te nowo powstałe, które dopiero teraz stawiają pierwsze kroki w pozyskiwaniu środków na swoje działania. Wszyscy zaangażowani, pełni pasji, mający pomysł który odpowiada konkretnym potrzebom mieszkańców.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się na czym polega program. Jak przygotować wniosek o dofinansowanie. Jak przeprowadzić diagnozę. Były również wskazówki dla samych pomysłów, czyli jakie projekty można realizować, a także jak tworzyć plan działania, czy jakie obowiązują zasady składania wniosków.

Podczas szkolenia uczestnicy pracowali w grupach, każdy z nich mógł wypowiedzieć się czym jest dla niego dobro wspólne, a także co robić by pozyskać odpowiedniego partnera w projekcie.

Teraz spokojnie mogą realizować swoje niezwykłe pomysły, zmieniając przy tym lokalną rzeczywistość i trwale przyczyniając się do budowania kapitału społecznego. Nieważne czy to będzie piknik, zajęcia sportowe, czy warsztaty rękodzielnicze, ważne jest to, że podejmując wszelkie działania mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i aktywizują się.