Sztuka w przedszkolu bawi, uczy, wychowuje

OPUBLIKOWANO: 02 stycznia 2021

Inicjatywa ,,Krasnoludki z Kaszowa” to, wychowawczyni klasy 0 i kilka mam, których dzieci uczęszczają do Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaszowie. Chciały zrobić coś dla swoich dzieci, dlatego postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i napisały projekt w ramach Programu Działaj Lokalnie.

Końcówka poprzedniego roku szkolnego była dla dzieci jak i ich rodziców trudna. Praca zdalna, brak kontaktu z rówieśnikami. Wszyscy zastanawiali się jak będzie wyglądała szkoła po wakacjach, czy będzie otwarta, czy dzieci ponownie będą uczyć się przed komputerem. Mimo to, zawiązała się Inicjatywa, która postanowiła zrobić coś fajnego dla dzieci. I udało się!

Projekt ,,Sztuka w przedszkolu, bawi, uczy, wychowuje” to projekt, który polegał na wszechstronnym rozwój dziecka. Dzieci w ramach warsztatów robiły same kukiełki do teatrzyku, wykonywały samodzielnie mydełka, świece, przypinki, a także ozdabiały materiałowe plecaki. Był to wspaniały pomysł na dobre spędzenie czasu wolnego. Teatr stwarza dobrą atmosferę grupową i spełnia funkcję terapeutyczną. W szkole w której znajduje się przedszkole, oddział przedszkolny nigdy do to pory nie było tego typu zajęć dla dzieci, dotychczas dzieci mogły uczyć się obcowania ze sztuką w ramach przygotowywanych akademii czy uroczystości szkolnych. Na zakończenie projektu dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały przedstawienie ,,Czerwony Kapturek” do którego użyły kukiełek robionych na warsztatach. Całe przedstawienie można podziwiać na kanale youtube.