Uczcijmy Naszą Niepodległość

OPUBLIKOWANO: 13 listopada 2018

25 października 2018 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Błotnicy, odbyło się spotkanie z poezją patriotyczną pt.: „100 lat Odzyskania Niepodległości”. Po przywitaniu przybyłych gości zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego „Godło Polski”. Ze wszystkich zgłoszonych do konkursu prac została stworzona wystawa niepodległościowa, którą można było podziwiać na uroczystości. Następnie uczestnicy spotkania mogli wysłuchać wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej. Występ wokalny zaprezentowały panie ze Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy”. Poszczególne utwory zostały wkomponowane w narrację historyczno-poetycką. W programie pojawiły się wiersze takich autorów jak Cyprian Kamil Norwid czy Maria Konopnicka. Prezentowane utwory zostały wydrukowane na folderze-ulotce, która została stworzona specjalnie na tą uroczystość. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.
Spotkanie z poezją patriotyczną było wydarzeniem realizowanym w ramach projektu „Uczcijmy Naszą Niepodległość” mającym na celu upamiętnienie jednej z najważniejszych rocznic historycznych naszej Ojczyzny: 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorzy projektu to: Stowarzyszenie „Kobiety dla Starej Błotnicy” i Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Błotnicy. Projekt pt.: UCZCIJMY NASZĄ NIEPODLEGŁOŚĆ dofinansowano ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „GPS III Sektora- profesjonalna nawigacja w BCO” realizowanego przez Fundację „Koalicja dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej”