USŁYSZ MNIE!

OPUBLIKOWANO: 26 stycznia 2022

Wyobraź sobie miejsce, w którym młodzi podejmują działania na równi z dorosłymi, ich słowa są tak samo ważne w społeczności. Mówią o swoich uczuciach, potrzebach, pragnieniach. Tymczasem młodzi są po prostu nie słyszani. Nie wynika to z braku chęci czy pomysłów z ich strony. Ich głos traktowany jest niepoważnie, przez co przestają mówić. Nie chcemy aby żyli, mówili i pracowali w innym miejscu. Nie możemy mówić o przyszłości, bez mówienia o młodych. Właśnie dlatego powstała kampania USŁYSZ MNIE!

Kampania Fundacji Koalicja Dla Młodych, której partnerem jest Civic Europe już wystartowała. W pierwszej kolejności  postawiliśmy na przedstawienie problemu, zapoznanie Was – mieszkańców, z tą istotną kwestią. Konieczna jest świadomość, że przyszłość dorosłych jest zależna od młodych. To właśnie oni będą płacić podatki, dzięki którym utrzymają przedszkola, przychodnie, szkoły i urzędy. Wszyscy chcemy aby robili to tutaj, ale czego chcą młodzi? To musimy usłyszeć.

Kolejnym etapem kampanii będzie dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Przygotowaliśmy aż 60 godzin warsztatów dla młodych, damy im podstawową wiedzę z zakresu debatowania i prowadzenia dialogu opartego na argumentach. Naszym celem jest nauczyć szukania wspólnych rozwiązań dla problemów, które nas dotyczą. Nauczymy młodych mówić, a starszych słuchać.

 

Kampania USŁYSZ MNIE! to także DZIAŁANIE. Wesprzemy aż 6 projektów, które zrealizowane zostaną przez młodych. Już teraz, na samym początku kampanii, jest duży odzew ze strony młodego pokolenia, które potwierdza istnienie problemu i chęć rozwiązania go. Kampania obejmie swoim zasięgiem Grójec, Białobrzegi, Warkę, Nowe Miasto nad Pilicą i Mogielnicę.

Aby lepiej poznać kampanię wystarczy wejść na www.dajmiglos.pl

Mówimy w imieniu młodego pokolenia, bo ich problemy, potrzeby i marzenia są ważne dla nas wszystkich.