Wakacyjna podróż z klementyną! Rekrutacja

OPUBLIKOWANO: 16 czerwca 2021

FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH i partner projektu FUNDACJA PZU mają wielką przyjemność zaprosić na WAKACYJNĄ PODRÓŻ Z KLEMENTYNĄ.
Co czeka uczestników podróży? Przede wszystkim wyjątkowa przygoda, doskonała zabawa, aktywnie spędzony czas i edukacja. Nasza Gąska Klementyna zabierze Was w kreatywną podróż po różnych kontynentach Świata, pozwoli Wam poznać tradycje i zwyczaje z najdalszych zakątków globu, pokaże Wam inne kultury i ulubione zabawy dzieci z różnych kontynentów.
Brzmi interesująco? Gwarantujemy, że tak właśnie będzie. Ale to nie wszystko. Wakacyjna podróż z Klementyną to seria półkolonii, a to oznacza, że nie czekają Was trudy związane z dojazdem, a jedynie przyjemności związane z poznawaniem nowych miejsc.

Półkolonie odbywać się będą:
1. Od 5 do 9 lipca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czarnocinie (gmina Radzanów) i Publicznej Szkole Podstawowej w Kostrzynie (gmina Wyśmierzyce)
2. Od 12 do 16 lipca w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Kniedziałowskiego w Dobieszynie (gmina Stromiec) i Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaszowie (gmina stara Błotnica)
3. Od 19 do 23 lipca w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej (gmina Białobrzegi) i Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kieszkowskiego w Promnie (gmina Promna)

Kto może wybrać się w podróż z Klementyną?
W półkoloniach udział mogą brać dzieci z roczników 2014-2016 zamieszkujące tereny wiejskie powiatu białobrzeskiego. Dzieci z danej gminy mogą brać udział w półkolonii w swojej gminie.
UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY. We wszystkich półkoloniach uczestniczyć będzie 144 dzieci, a w poszczególnych gminach 24.
Jakie są kryteria rekrutacji?
Gąska Klementyna zwraca uwagę na: wiek, miejsce zamieszkania (teren wiejski powiatu białobrzeskiego), kolejność zgłoszeń.
Rekrutacja ruszyła, Klementyna czeka na swoich towarzyszy podróży. Zgłaszajcie się w oddziałach przedszkolnych w wyżej wymienionych placówkach w swojej gminie.

Czy to już wszystko?
Absolutnie nie! Powstaną też filmy z tej wyjątkowej podróży edukacyjnej, które pokażą jak odwiedzone kontynenty widzą dzieci. Finałem WAKACYJNEJ PODRÓŻY Z KLEMENTYNĄ będzie premiera filmów, które zostaną wyświetlone na BIAŁOBRZESKIM RYNKU. Tam czeka Was też projekcja familijnej bajki, która umili wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

Jesteśmy przekonani, że WAKACYJNA PODRÓŻ Z KLEMENTYNĄ, to wydarzenie pożyteczne zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, a zdobyta wiedza i umiejętności zostaną z podróżnikami na całe życie. Klementyna już wskoczyła w różowe kalosze i czeka na swoich nowych przyjaciół.