Wakacyjne wtorki w Bibliotece

OPUBLIKOWANO: 19 września 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Błotnicy zorganizowała cykl spotkań dla dzieci w ramach projektu „Wakacyjne wtorki w bibliotece”. Pierwsze zajęcia odbyły się 10 lipca 2018 roku. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zajęcia plastyczne, gry i konkursy. Było dużo śmiechu i zabawy.
Podczas kolejnych zajęć odbyła się wycieczka do Parku Trampolin w Radomiu. Dzieci bardzo aktywnie spędziły tam czas, było dużo ruchu i skakania. W drodze powrotnej zjedliśmy pyszną pizzę w „Żółtym Ogrodzie”.

Tematem kolejnych zajęć było udzielanie pierwszej pomocy. Spotkanie poprowadziła pani Anna Klimek – pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Starej Błotnicy, która opowiedziała o tym, jak się powinniśmy zachować w szczególnych sytuacjach, gdy zagrożone jest nasze życie i zdrowie.
28 sierpnia, podczas kolejnego spotkania, dzieci obejrzały spektakl „Kot w Butach” w wykonaniu artystów z zespołu „Blaszany Bębenek”. Następnie odbyły się gry planszowe i ruchowe oraz zabawa z chustą.
Ostatnie zajęcia z cyklu „Wakacyjne wtorki w bibliotece” odbędą się 14 września 2018 roku. Będziemy wtedy gościć w bibliotece autora książek dla dzieci pana Pawła Beręsewicza.
Na każdych zajęciach w bibliotece czekał dla dzieci słodki poczęstunek.

„Wakacyjne wtorki w bibliotece” zostały dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie „Koalicja dla Młodych” FLZB.