Wieczór wspomnień

OPUBLIKOWANO: 01 lipca 2019

Koło Gospodyń Wiejskich Czilibabki z Kozłowa w tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie postawiło na projekt związany z integracją i aktywnością społeczeństwa, która będzie alternatywą dla uzależnień. Wraca do tradycyjnych form spędzania czasu wolnego, do zwykłych rozmów sąsiedzkich, wspólnych gier i zabaw zespołowych. Takie też jest ich pierwsze spotkanie zorganizowane dzięki dofinansowanemu projektowi w ramach programu Działaj Lokalnie.

Wieczór zapoznawczy, co z czym i jak?

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukównie, Czilibaki zorganizowały spotkanie, na którym gościły niezwykłe osoby z terenu gminy. Były to osoby starsze, które zechciały podczas tego upalnego wieczoru podzielić się ogromnym doświadczeniem i przeżyciami, swoją wiedzą i umiejętnościami szczególnie z młodym pokoleniem. Głównym tematem rozmów była nauka robienia wieńca dożynkowego. Dzięki zaproszonym gościom zarówno panie z KGW jak i pozostali uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak poprawnie wykonać taki wieniec.

I dla duszy i dla ciała

Podczas tego wieczoru nie zabrakło również innych atrakcji. Panie gościły młodego akordeonistę, który swoją muzyką bawił wszystkich zgromadzonych. Zachęcał do wspólnego śpiewania jak i tańców, bez względu na wiek uczestników i upodobania muzyczne. Wszyscy goście biesiadowali przy stole, częstując się przygotowanymi przez Panie smakołykami.

Organizując wieczór wspomnień, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wzmocniły poczucie więzi z całą społecznością i miejscem, gdzie żyją, uświadomiły dzieciom i młodzieży potrzebę zachowania i kultywowania tradycji swojego regionu.  Poprzez swoje działania chcą pokazać młodym ludziom, że można w aktywny i ciekawy sposób spędzić swój czas wolny, angażując się w coś co służy całej społeczności. Zaglądajcie na fanpage Czilibabek, na pewno rozpoznacie ich po charakterystycznych strojach i obserwujcie ich dalsze realizacje.

Program Działaj Lokalnie dofinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z „Koalicją dla Młodych” Funduszem Lokalnym Ziemi Białobrzeskiej.