BIAŁOBRZESKIE CENTRUM OBYWATELSKIE – POMOCNA DŁOŃ DLA ORGANIZACJI

OPUBLIKOWANO: 04 sierpnia 2021

BIAŁOBRZESKIE CENTRUM OBYWATELSKIE to miejsce, do którego mogą przyjść organizacje pozarządowe z powiatu białobrzeskiego, grójeckiego i kozienickiego. To właśnie w BCO otrzymają pomoc i wsparcie w codziennym funkcjonowaniu i działalności organizacji.

Na samym terenie powiatu białobrzeskiego działa blisko 100 stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich i grup nieformalnych. Wszystkie one mogą liczyć na Białobrzeskie Centrum Obywatelskie.

Czujemy się odpowiedzialni za działające w regionie organizacje pozarządowe, są one siłą i dostawcą energii dla lokalnych społeczności, ale także dla Fundacji. Jeżeli spojrzymy na te organizacje jak na literki z gry Scrabble, to BCO widzimy jako „MYDŁO”, pustą tabliczkę, która pozwala uzupełnić każdy wyraz.

JAK WSPIERAMY?

Na jaką pomoc mogą liczyć owe organizacje w ramach BCO? Oferujemy naszą wiedzę i doświadczenie, wsparcie merytoryczne, ale także techniczne. Nasz pracownik zajmie się przygotowaniem dokumentów w celu wprowadzenia zmian w KRS, pomoże w zakładaniu nowych organizacji, oferujemy także doradztwo dla zarządów, diagnozowanie problemów NGO (organizacje pozarządowe), praca z zespołem danej organizacji, informacje na temat możliwości konkursowych, pomoc przy pracy z generatorami wniosków i wiele innych. Wsparcia udzielamy w siedzibie Fundacji, która jest wyposażona w kompletny sprzęt biurowy, w tym kserokopiarkę, skaner i drukarkę. Nasze biura mieszczą się przy ulicy Reymonta 11/6 w Białobrzegach.

TEORIA I PRAKTYKA

BIAŁOBRZESKIE CENTRUM OBYWATELSKIE zorganizowało także szkolenia merytoryczne i warsztatowe dla organizacji pozarządowych. Szkolenie będzie składało się aż z 36 godzin konkretnej wiedzy i praktyki, czas ten podzieliliśmy na 9 spotkań. Pierwsze szkoleniowe spotkanie odbędzie się 18 października 2021 roku. Szkolenie będzie dotyczyło pracy metodą projektową, krótko mówiąc, organizacje nauczą się wszystkiego co chcą i muszą wiedzieć o tworzeniu projektów. W szkoleniu weźmie udział 12 osób, po jednej osobie z 12 organizacji, każdy zakończy szkolenie stworzeniem własnego projektu do wybranego konkursu grantowego. Taki rodzaj szkolenia jest odpowiedzią na potrzeby członków organizacji, które wskazali podczas realizacji wsparcia w ubiegłym roku.

BIAŁOBRZESKIE CENTRUM OBYWATELSKIE to odpowiedź na potrzeby lokalnych organizacji, pomocna dłoń dla wszystkich zaangażowanych w pracę nad tym ABY TU GDZIE ŻYJEMY BYŁO NAM DOBRZE.

Możesz skontaktować się z nami mailowo: fundacja@fundacjakdm.org

lub telefonicznie: 48 613 20 96

Białobrzeskie Centrum Obywatelskie dofinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.