DOBRA WSPÓŁPRACA Z MYŚLĄ O WAS – KARTA DOBRA!

OPUBLIKOWANO: 29 września 2021

W wyniku zaangażowania, doświadczenia i dotychczasowej działalności na rzecz wsparcia i pomocy seniorom, FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH została partnerem regionalnym Fundacji Biedronki. Dzięki naszej wspólnej pracy w powiatach: białobrzeskim, grójeckim oraz kozienickim rusza program KARTA DOBRA.

Program Fundacji Biedronki skierowany jest do lokalnych organizacji pomocowych. W jego ramach Fundacja Biedronki przekazuje karty na zakupy w sklepach sieci Biedronka, które dzięki lokalnym organizacjom trafiają do potrzebujących seniorów. KARTY DOBRA przez rok będą stanowiły realne wsparcie domowych budżetów seniorów.

Uczestnikami tej edycji programu jest 8 doświadczonych w świadczeniu pomocy organizacji z całej Polski, jedną z nich jest białobrzeska FUNDACJA KOALICJA DLA MŁODYCH.

W pierwszej edycji programu Karta dobra podjęliśmy współpracę z doświadczonymi w niesieniu pomocy ośmioma lokalnymi organizacjami, działającymi na terenie pięciu województw. Chcemy wykorzystać ich największą siłę, jaką jest skuteczność w docieraniu do seniorów z w ich otoczeniu, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Karta dobra pozwoli seniorom, pozostającym pod opieką danej organizacji, lepiej się odżywiać, a pozostałe z emerytury środki przeznaczyć na zakup leków czy opału – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Od lat Fundacja Koalicja dla Młodych pracuje nad tym aby tu, gdzie żyjemy, było nam dobrze. Prowadzimy działania na rzecz osób potrzebujących, innych lokalnych organizacji i stowarzyszeń, dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Dbamy o nasz lokalny świat i rozumiemy problemy i potrzeby naszej społeczności. Zdajemy sobie sprawę z tego jak istotni są seniorzy, dlatego też udział w programie KARTA DOBRA jest dla nas bardzo ważny i cieszy nas kolejna możliwość pomagania drugiemu człowiekowi. Jesteśmy przekonani, że KARTA DOBRA nie tylko odciąży budżety naszych seniorów, ale także stanie się dla nas nowym narzędziem pomocy i będzie kolejnym krokiem do objęcia seniorów systematycznym wsparciem WOLONTARIATU Z KLEMENTYNĄ.

– Cieszymy się, że Fundacja Koalicja dla Młodych mogła dołączyć do Programu Karta Dobra. Bycie częścią Karty Dobra dało nam szansę na rozwój naszej oferty pomocowej skierowanej do seniorów z powiatów białobrzeskiego, grójeckiego i kozienickiego. Dla naszych seniorów posiadanie Karty Dobra to odciążenie budżetu domowego, bardziej wartościowy posiłek, brak potrzeby wyboru pomiędzy wykupieniem wszystkich leków, a zakupem węgla czy drzewa do ogrzewania. Jednak jednym z najważniejszych zalet tego programu jest stały kontakt z drugim człowiekiem, czyli naszymi Wolontariuszami. Seniorzy obejmowani wsparciem przez naszą Fundację często są samotni, nie mają z kim porozmawiać, powiedzieć o swoich troskach i radościach. Ten Program to jedyny program w naszym regionie, który daje taką możliwość i trwale łączy ze sobą seniora z wolontariuszem. –mówi Dawid Jarząbek-Nowak, Prezes Zarządu Fundacji Koalicja dla Młodych

Jak działa KARTA DOBRA?

Karta wydawana jest przez Fundację Biedronki i co miesiąc przez 10 kolejnych miesięcy – od września 2021 roku do czerwca 2022 roku – jest doładowywaną kwotą 150 złotych. Senior przeznacza te środki na zakupy artykułów spożywczych, chemii gospodarczej i kosmetyków w sklepach Biedronka. Karta pozostaje aktywna i można nią płacić do końca sierpnia 2022r. Karty wydawane będą seniorom z naszego regionu przez Fundację Koalicja Dla Młodych, na podstawie realnego zapotrzebowania i regulaminu.

Zobaczcie to w praktyce klikając w grafikę

 

Więcej informacji o programie KARTA DOBRA znajdziesz na stronie internetowej FUNDACJI BIEDRONKI.