POZNAJ HISTORIĘ JANKA, czyli jak rozmawiać z dziećmi o przemocy

OPUBLIKOWANO: 09 października 2023

Już wkrótce do szkół trafią materiały edukacyjne do pracy z dziećmi dotyczące edukacji antyprzemocowej, rozpoznawania przemocy, jej rodzajów oraz tego, gdzie można szukać pomocy. Dzieci będą też pracowały z emocjami.

Jakie to będzie wyglądało?

Materiały składają się z historii Janka i jego taty. Przygotowaliśmy do historii gry i zabawy edukacyjne, w których dzieci będą pracowały na emocjach takich, jak np.: smutek, wstyd, żal czy złość. Będą pracowali również nad czytaniem ze zrozumieniem projektować swoją rozmowę z przyjacielem o problemie Janka oraz pracować na drzewku decyzyjnym.

Co dalej?

Do połowy listopada 2023 roku przeprowadzimy warsztaty dla 30 pracowników oświatowych z 3 powiatów. Każdy warsztat będzie trwał 6 godzin i weźmie w nim 10 osób. Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w uczniów i będą sami analizować materiały. Otrzymają od nas również skrypty lekcji prowadzonych na podstawie opracowanych materiałów. W 3 szkołach odbędą się również lekcje pokazowe bezpośrednio wśród uczniów.

Materiały zostały opracowane w ramach realizacji projektu pod tytułem Pomarańczowa Energia- Stop przemocy w rodzinie i edukacja dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.