Rajd rowerowy

OPUBLIKOWANO: 08 lipca 2019

Żar lejący się z nieba, nie zniechęcił mieszkańców gminy Stromiec do wzięcia udziału w pokonaniu ponad 30 km trasy. Koło Gospodyń Wiejskich Stromianki zorganizowało w ramach projektu Działaj Lokalnie ,,Smacznie, zdrowo, kulturalnie” rajd rowerowy dla wszystkich chętnych.

 

Malownicza trasa
Stromiec – Podlesie Duże – Dobieszyn – Sułków- Dąbrowa Miejska – Dobieszyn – Stromiec to trasa, podczas której ponad 30 uczestników mogło podziwiać walory okolicznej przyrody. Wszyscy jechali swoimi jednośladami w jednym tempie, nikt nikogo nie wyprzedzał, każdy zachowywał się zgodnie z obowiązującymi zasadami ruchu.

Dużym utrudnieniem mogłaby się wydawać temperatura panująca tego dnia, ale mimo to uczestnicy dotarli cali i zdrowi na miejsce.

Na wzmocnienie
Uwieńczeniem tej rowerowej przygody dla wytrwałych rowerzystów było ognisko w Nadleśnictwie Dobieszyn. Wspólne pieczenie kiełbasek i wesołe biesiadowanie było wspaniałą okazją do integracji gminnej społeczności. Po zakończonym ognisku z uśmiechem na twarzy wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.

Głównym celem Koła Gospodyń Wiejskich Stromianki poprzez realizację tegorocznego projektu jest zwiększenie integracji społecznej. Choćby propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, współpracę międzypokoleniową i rozbudzenie chęci do działania na rzecz społeczności lokalnej.

Zachęcamy Was do włączenia się i uczestnictwa w działania Stromianek, a na pewno nie ominie Was dobra zabawa i okazja do ciekawych spotkań.

Program Działaj Lokalnie dofinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z „Koalicją dla Młodych” Funduszem Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.