Wesoło, kolorowo i aktywnie

OPUBLIKOWANO: 28 stycznia 2021

Integracja mieszkańców Grzmiącej i Górek poprzez udział w plenerowych spotkaniach przy ognisku i biesiadnej muzyce to cel projektu, który realizowało Koło Gospodyń Wiejskich Grzmiączki. Panie pokazały mieszkańcom, że mimo obecnie panującej sytuacji można wyjść z domu i z zachowaniem środków ostrożności wspólnie spędzać czas.

Dzięki realizacji tej inicjatywy Panie zorganizowały kilka spotkań z mieszkańcami, w miejscu gdzie wkrótce ma powstać upragniona świetlica w której będą mogły spotykać się wszyscy mieszkańcy. Podczas jednego ze spotkań mogli podziwiać wystawę fotograficzną. Panie zebrały stare zdjęcia pokazujące jak dawniej wyglądała miejscowość, czy Ochotnicza Straż Pożarna. Fotografię umieszczono na wcześniej zakupionych sztalugach i porozstawiano w plenerze. Innym razem mieszkańcy mogli uczestniczyć w projekcji filmu ,,Lustro życia”, Fundacji Koalicja dla Młodych, który swoją premierę miał w 2019 roku. Oglądając go młodzi ludzie mogli zobaczyć jak kiedyś wyglądało życie mieszkańców miejscowości, a starsi mieszkańcy mogli wrócić do dawnych czasów i powspominać je z sentymentem. Panią na każdym spotkaniu towarzyszyła niezawodna Grupa Militarna Pilica, która umilała czas pasjonatom wojskowym.

Koło Gospodyń Wiejskich to grupa Pań, która działa niespełna trzy lata, panie nie mają swojego lokalu dlatego jednym z ich ważniejszych celów jest budowa świetlicy, ale też przeniesienie drewnianej zabytkowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na teren należący do KGW. Członkinie już od samego początku istnienia gromadziły potrzebne materiały, rzeczy, czy wyposażenie do świetlicy. Dzięki współpracy i porozumieniu z Wspólnotą Gruntową dbając o dobro sołectwa Panie rozpoczęły budowę świetlicy wiejskiej, która będzie służyła wszystkim mieszkańcom sołectwa Grzmiąca Górki.