firma odpowiedzialna społecznie

Firma Przyjazna Lokalnie, wygodny sposób na wdrożenie CSR

OPUBLIKOWANO: 22 czerwca 2022

Firma Przyjazna Lokalnie to nowoczesny i wygodny sposób na wdrożenie CSR w małych przedsiębiorstwach i jednoosobowych firmach. Kreowaniem wizerunku biznesu odpowiedzialnego społecznie zajmuje się Fundacja. Jedyne co musisz zrobić to zapoznać się z naszym programem Firmy Przyjaznej Lokalnie i przystąpić do współpracy.

Dlaczego Firma Przyjazna Lokalnie budzi tak duże zainteresowanie? Bo czas, kiedy biznes był nastawiony tylko na zyski dawno już minęły. Duża konkurencja sprawiła, że przedsiębiorcy muszą szukać coraz to nowych sposobów na pozyskanie klientów i zatrzymanie obecnych. Duże korporacje już kilkanaście lat temu postawiły na zmianę wizerunku, zaczęły walczyć nie o samego klienta, lecz o jego zaufanie i lojalność. W ten sposób zyskując klientów, którzy są wierni ich marce przez długie lata a nawet przez całe życie.  Małe lokalne firmy mogą natomiast wstąpić do Klubu Firm Przyjaznych Lokalnie.

A jak Ty zdobywasz klientów?

Inwestujesz w reklamę, robisz promocje i wyprzedaże? Wszystkie te działania wiążą się ze sporymi kosztami. A gdybyś postawił na nowoczesną formę marketingu i zaskarbił sobie zaufanie klientów ich lojalność. Sprawił, że to polityka firmy będzie twoją wizytówką i najskuteczniejszą reklamą? Policz ile wydajesz na promocje, wyprzedaże i ile tracisz, kiedy potencjalni klienci, wybierają konkurencyjne firmy. Zmień wizerunek swojej firmy, spraw, żeby lokalna społeczność Cię pokochała i czuła się dobrze wydając swoje pieniądze w twoje firmie. Czy to możliwe? TAK!

Jak stać się firmą przyjazną lokalnie?

Chcesz, żeby lokalna społeczność lubiła i doceniała twoją markę? Zrób coś dla nich! Spraw byś był postrzegany w swoim regionie jako przedsiębiorca godny zaufania. Firma, która dba o lokalną społeczność, która prowadzi odpowiedzialny zrównoważony biznes i dzieli się swoim sukcesem. Możesz to zrobić na kilka sposobów: Działać samodzielnie organizując eventy i wspierać lokalną szkołę, szpital, zbudować plac zabaw, posadzić drzewa lub organizować szkolenia i warsztaty dla młodzieży z twojej miejscowości.
Jednak takie działania wymagają sporego zaangażowania, dużego nakładu finansowego i poświęcenia swojego czasu. A na koniec i tak będziesz musiał zainwestować w marketing, żeby o swojej działalności dobroczynnej poinformować lokalną społeczność. A gdyby tak postawić na wygodną filantropię i wdrożyć CSR bez dodatkowej pracy?

Firma Przyjazna Lokalnie, łatwy CSR i wygodna filantropia

W Fundacji Koalicja dla Młodych właśnie rusza nowy projekt FIRMA PRZYJAZNA LOKALNIE. Jest to klub firm, które chcą w łatwy sposób wdrożyć CSR i zadbać o wizerunek swojego biznesu. Pracownicy fundacji zajmują się całą logistyką i marketingiem. W czasie kiedy Ty spokojnie pracujesz lub wypoczywasz, my pracujemy na zaufanie klientów dla twojej firmy.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpią do Klubu Firm Przyjaznych Lokalnie, stają się biznesem odpowiedzialnym społecznie. Dzielą się swoim sukcesem, w zamian zyskując sympatię, zaufanie, szacunek i lojalność klientów.

Wstępując do KLUBU FIRM PRZYJAZNYCH LOKALNIE, otrzymujesz plakietkę i certyfikat, które możesz powiesić w widocznym miejscu. To dzięki nim każdy, kto odwiedza twoje przedsiębiorstwo, będzie wiedział, że prowadzisz biznes odpowiedzialny społecznie. Ponadto Fundacja prowadzi działania marketingowe, informując która firma przystąpiła do KLUBU i jaki cel wspiera. Raz w roku odbędzie się impreza tylko dla klubowiczów, podczas której będziesz mógł poznać właścicieli innych firm, będących w naszym klubie, wymienić się doświadczeniami i świetnie spędzić czas.

Firma Przyjazna Lokalnie,

Dlaczego lokalna filantropia przynosi największe korzyści dla małych firm?

Jeśli prowadzisz swój biznes lokalnie, to właśnie dobroczynność lokalna, przyniesie największe korzyści twojej firmie. Wspierając projekty, które poprawiają jakość życia lokalnej społeczności, szybko zyskasz jej sympatię. Twoja marka stanie się bardziej rozpoznawalna i szanowana. Ludzie, wiedząc, że korzystając z twoich usług też stają się darczyńcami i będą do Ciebie wracać. Wydając pieniądze ze świadomością, że ich część zostanie przeznaczona na szczytny cel, będą wydawać je chętniej i więcej. A mając do wyboru dwa produkty w zbliżonej cenie i jakości u dwóch różnych sprzedawców wybiorą firmę przyjazną lokalnie. Dlaczego, bo każdy z nas lubi czynić dobro…

Ile kosztuje wdrożenie CSR z Firmą Przyjazną Lokalnie?

Mniej niż reklama w lokalnych mediach, mniej niż ulotki, promocje i wyprzedaże. Firmy przyjazne Lokalnie wpłacają co miesiąc darowiznę w wysokości 271 zł miesięcznie. To kwota, która zostanie przeznaczona na poprawę jakości życia, tak gdzie mieszkają twoi klienci. To również kwota, która na zawsze zmieni wizerunek twojej firmy. Wstępując do Klubu Firm Przyjaznych Lokalnie, stajesz się biznesem odpowiedzialnym społecznie. Zyskujesz sympatię mieszkańców swojego regionu, którzy są lub będą twoimi klientami. Dajesz im dobry powód, żeby wybrali właśnie twoją firmę i pozostali wierni twojej marce. Masz lepszy kontakt z lokalną społecznością i władzami. Będziesz postrzegany jako filantrop i przyjaciel przez swoim klientów.

Dlaczego warto zostać Firmą Przyjazną Lokalnie?

• Zmiana wizerunku twojej firmy nie wymaga od Ciebie żadnego zaangażowania;
  • Nie musisz więcej inwestować w reklamę, która nie przynosi oczekiwanego zysku;
  • Kiedy Ty pracujesz, my zdobywamy zaufanie dla twojego biznesu;
  • Bo lokalna filantropia sprawia, że małe lokalne biznesy są lubiane;
  • Twoja marka, dzięki naszemu klubowi będzie rozpoznawalna;
  • Firma Przyjazna Lokalnie to łatwy i skuteczny sposób na wdrożenie CSR na poziomie lokalnym, czyli tak gdzie prowadzisz swój biznes.

Przystąp do KLUBU FIRM Przyjaznych Lokalnie, stań się firmą godną zaufania.