Poznaj historię swojego dziadka. Naucz się dziennikarstwa.

OPUBLIKOWANO: 17 kwietnia 2019

Trwa nabór młodzieży chętnej wziąć udział w warsztatach dziennikarsko-filmowych . Poszukujemy osoby w wieku 13-19 lat, zdeterminowane do działania i zdobywania wiedzy.
Na zajęciach instruktorzy pokażą młodym osobom jak zdobywać informacje, jak rozmawiać z seniorami by opowiedzieli najciekawsze historie ze swojego życia. Nauczą redagować teksty, notatki do gazet i pisać artykuły. Młodzież wyda swoją pierwszą profesjonalną gazetę. Równolegle będzie trwała nauka obsługi kamery, sztuki ustawiania oświetlenia oraz montażu reportażu. Zdobytą wiedzę i materiały zebrane przez młodzież wykorzystamy do nakręcenia średniometrażowego filmu, opartego na wspomnieniach i historiach seniorów zamieszkujących powiat białobrzeski. Powstaną również reportaże kręcone przez młodzież z pomocą naszych instruktorów. Zajęcia te mają zintegrować seniorów i młodzież do wspólnego działania. Spotkania ruszą już z końcem kwietnia i będą się odbywały cyklicznie (dwa dni w miesiącu do połowy grudnia). O wszystkim będziemy informować na bieżąco na stronie Fundacji oraz w mediach społecznościowych.

NASZ FACEBOOK                                                 NASZ INSTAGRAM

W czasie warsztatów dowiesz się na czym polega praca dziennikarza od strony praktycznej. Weźmiesz udział w warsztatach, ale też będziesz prowadzić swoje wywiady. Odkrywać historie, które nigdy nie były wypowiedziane. Dzięki warsztatom otworzysz się, więc jeśli teraz się boisz i/lub stresujesz zapewniamy, że nie ma czego. Pomożemy zaakceptować ci stres. On nie zniknie, ale warto sobie z nim radzić 🙂

Warsztaty będą prowadzić dziennikarze prasowi, telewizyjni, reżyserzy oraz scenarzyści.

Dołącz do naszej grupy już dziś!

Aby się zgłosić należy pobrać i wypełnić poniższy formularz:

KARTA ZGŁOSZENIOWA NA WARSZTATY DZIENNIKARSKO-FILMOWE [POBIERZ]

Zgłoszenia prosimy wysyłać na e-mail p.nowak@fundacjakdm.org do 26.04.2019r.

Warsztaty dziennikarsko-filmowe organizujemy w ramach projektu pn.: Lustro Życia dofinansowanego ze środków z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest nasza Fundacja, Koalicja dla Młodych, a partnerem Gmina Białobrzegi.